وجود اکسسوری در تمام مکان‌ها همانند افراد، نشان‌دهنده کاراکتر آن فضا است. مشخصاً فضاهایی که شاخص‌های خاص خودشان رادارند. بیشتر چشمگیر و جذب‌کننده هستند. شاید شما هم بخواهید اکسسوری فضا مانند: اکسسوری های مطب دندانپزشکی را بشناسید. ما این مقاله را به‌منظور معرفی و شناخت اکسسوری های مطب دندانپزشکی آماده کرده‌ایم تا شمارا با آنها آشنا کنیم.

مشخصات یک مطب دندانپزشکی ایده آل
 • استفاده از سیستم‌های گرمایش و سرمایش مناسب
 • دسترسی راحت و سریع بیماران از معابر شهری
 • قابلیت استفاده آسان برای افراد ناتوان و دارای معلولیت جسمی
 • بنایی ایمن و دارای زیبایی بصری
 • پاسخگویی درست و به‌موقع به مراجعین
 • استفاده از محیط تغییرپذیر برای، مصالح و…
 • استفاده از دکوراسیون و اکسسوری های مطب دندانپزشکی برای افزایش زیبایی بصری

 

مطب دندانپزشکی
دکوراسیون مطب
ضرورت وجود اکسسوری های مطب دندانپزشکی

واژه اکسسوری  برای افراد به لوازم و وسایلی نسبت داده میشود. که خاص است. مانند: ساعت مچی و … اما در مورد فضاها معنی آن کمی پیچیده میشود. وجود اکسستوری در هر فضا هویتی خاص به آن فضا میبخشد. وجود اکسستوری های مطب دندانپزشکی، این احساس را به بیماران میدهد، که جای درستی را برای درمان انتخاب کرده اند.

انواع اکسسوری های مطب دندانپزشکی

 • استفاده از متر یال های مختلف: در مطب‌های کوچک مانند مطب‌های بزرگ خیلی نمی‌توان بر روی دکوراسیون مطب مانور داد. بنابراین برای خاص و منحصربه‌فرد کردن مطب، می‌توانید از متر یال های مختلف ( چوب، شیشه، سنگ، کاغذدیواری و …) در کنار هم استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که تعداد متر یال ها کاملاً متناسب باشد. به این دلیل که تناسب نداشتن متریال ها موجب کلافگی بیماران می‌شود. همچنین تعداد زیادی متریال در کنار هم فضا را کوچک و شلوغ نشان می‌دهد.

  متریال
  اکسسوری دندانپزشکی

 

 • استفاده از تجهیزات و انجام درمان‌های به‌روز: با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی، قطعاً روش‌های درمانی دندانپزشکی نیز به‌روز می‌شوند. ازآنجایی‌که این درمان‌ها عمر طولانی‌تر و عامه‌پسند تر است. اکثر بیماران به دنبال درمان با این روش‌ها هستند. از طرفی استفاده از تجهیزات به‌روز سرعت درمان را در کنار کیفیت افزایش می‌دهد.

  دندانپزشکی
  اکسسوری مطب

بیماران امروزه علاوه بر درمان، به روش‌های درمان نیز اهمیت می‌دهند. بنابراین اگر مطب شما مجهز به روش‌های درمانی به‌روز و تجهیزات جدید باشد. مراجعه‌کننده باکمال میل درمان را پیش شما آغاز می‌کند.

 • کاراکتر دندان‌پزشک:  مطمئناً انسان‌ها برای حضور در هرجایی، حتی برای خرید لباس پیش فروشنده‌هایی می‌روند که اخلاق بهتری دارند. شاید برای شما هم پیش‌آمده که از چیزی خوشتان آمده اما به دلیل اخلاق نامناسب فروشنده از خیر خریدن آن گذشته‌اید. حالا فکر کنید برای درمان دندان‌هایتان به دندان‌پزشکی بروید. جایی که حتماً باید به دکتر اعتماد کنید. اگر دکتر شما شخصیت و رفتار مناسبی نداشته باشد. از درمان توسط او اجتناب می‌کنید حتی اگر بشنوید که کارش عالی است.

برعکس آن اگر بشنوید که دکتری بسیار دارای کاراکتر درست و مناسب است. قطعاً او اولین دکتری است که، برای درمان پیش او می‌روید. شخصیت دندان‌پزشک یکی از شاخصه‌های مهم در دندانپزشکی است.

کاراکتر دندانپزشک
 • فضای انتظار: بله درست متوجه شدید. فضای انتظار از مهم‌ترین شاخص‌های مطب دندانپزشکی است. زیرا بیماران در لحظه ورود، فضای انتظار را می‌بینند. اگر فضای انتظار مناسبی وجود نداشته باشد. بدون صحبت با منشی مطب را ترک خواهد کرد. ولی اگر فضای انتظار دارای زیبایی بصری باشد، با رغبت پا درون مطب می‌گذارند. پخش موسیقی نیز می‌تواند به خوانایی این فضا کمک کند.

انتظار مطب 1

 • کابینت و قفسه‌ها: اکثر لوازم دندانپزشکی مستقیماً با دهان انسان برخورد می‌کنند. پس بسیار مهم است که، این لوازم در قفسه و کابینت‌های مرتب و تمیز قرار بگیرد. نصب کابینت و قفسه‌هایی با جنس و ظاهر خوب کمک بزرگی به زیبایی بصری مطب می‌کند. زیرا در کل اتاق درمان شامل یونیت و کابینت‌های وسایل می‌شود.

مطب دندانپزشکی

 • یونیت و صندلی: شاید فکر کنید یونیت و صندلی در تمام دندانپزشکی‌ها هست. و شاید نشود آن را یک اکسسوری دانست. اما کاملاً برعکس است. زیرا در مطب دندانپزشکی بیماران بیشتر زمان حضور در دندانپزشکی را روی یونیت می‌گذرانند و مابقی را روی صندلی در فضای انتظار.
  دندانپزشکی

   اکسسوری

بنابراین تمیزی و شکیل بودن آنها بسیار حائز اهمیت است. قطعاً خود شما هم حاضر نخواهید بود که درمانتان، روی یک یونیت رنگ و رو رفته و کثیف انجام شود. بنابراین یکی دیگر از اکسسوری های مطب دندان‌پزشکی، یونیت و صندلی‌ها هستند.

 • تابلو و گواهی‌های کاری: دندانپزشکی یکی از گران‌ترین خدمات درمانی، در حرفه پزشکی است. بنابراین بسیاری از افراد سودجو و دندان‌پزشکان غیرحرفه‌ای، به‌قصد کسب درآمد با زدن مطب، شمارا به دام می‌اندازند. یکی دیگر از مهم‌ترین اکسسوری و شاخص هویتی در دندانپزشکی نصب قاب‌هایی شکیل از مدارک و مجوزات دکتر دندان‌پزشک در سالن انتظار مطب است.

قطعاً بیماران با مراجعه به دندانپزشکی و دیدن این مدارک با اطمینان خاطر، درمان را به دکتر آن مطب       می‌سپارند.

دندانپزشکی 1

امتیاز دهی