هر فروشگاهی برای عرضه محصولات خود، از یک سری قفسه استفاده می‌کند؛ تا محصولات به طور منظم چیده شوند و دسترسی مشتریان راحت‌تر و سریع‌تر باشد که رعایت کردن و توجه به این موضوع، طبیعتاً در صرف جویی زمان اثرگذار است. در مطلبی که خواهید خواند؛ ما انواع قفسه، طرح و رنگ آن را معرفی کرده‌ایم و اینکه چه نوع قفسه هایی می‌توان برای داشتن داروخانه ای مدرن به کار گرفت. عرضه و تقاضا یکی از مهم‌ترین اصلیات در داروخانه می‌باشد، یعنی به دلیل زیاد بودن درخواست‌های هر فرد و گاهی زیاد بودن افراد، اگر داروخانه ها از یک قفسه بندی و یک دسته‌بندی منظم برخوردار نباشند، ممکن است مجبور باشند برای هر فرد وقت زیادی صرف کنند که این مورد، یک امتیاز منفی به‌حساب می‌آید.

قفسه بندی ام دی اف داروخانه

زمانی که وارد یک داروخانه می‌شوید، اگر طرح و مدل قفسه ها خیلی مدرن و زیبا طراحی شده باشد، نظرتان را جلب می‎کند. داروخانه ها به دلیل تنوع بسیار زیاد در انواع دارو و همچنین کالاهای آرایشی و بهداشتی، باید از چیدمان مناسبی برای فروش کالا استفاده شود.

قفسه بندی داروخانه همراه با نورپردازی باید متناسب با چیدمان محصول باشد تا بهترین فضا برای دسترسی و دید مشتری در اختیار او قرار گیرد. شلف، قفسه های چوبی و شیشه ای امروزه جزو طراحی های مدرن محسوب می شوند. همچنن قرار گیری استند برای محصولات آرایشی بهداشتی باعث جلب نظر مشتری می شود.

دکور یا ویترین باید در قسمت مجزا از صندوق و پذیرش باشد تا مشتری بتواند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت برای دیگر افراد مشاهده کند. کارکنان نیز باید بتوانند بدون مشکل در میان قفسه‌های مختلف حرکت کرده و در کوتاهترین زمان نیاز مشتری را برطرف نمایند.

قفسه بندی ام دی اف داروخانه

از قفسه های چوبی یا ام دی اف ها، می‎توان برای ایجاد فضای فروشگاهی جدید، با طراحی و ظاهری زیبا استفاده کرد. این نوع از قفسه ها وقتی با نورهای زیاد ترکیب شوند، جذابیت خاصی به دکوراسیون و محوطه داروخانه می‌بخشند.

یکی از انواع قفسه های دارویی، شلف های کشویی دارو هستند که برای قراردادن بسته‌های کوچک و متنوع مناسب‌اند. این قفسه ها تعداد زیادی کشو دارند و برداشتن و گذاشتن کالا در مدل‌های مختلف، به‌راحتی امکان‌پذیر است.

طراحی قفسه بندی داروخانه

در اینجا به چگونگی طراحی قفسه بندی داروخانه ها می‌پردازیم.

در قدیم، داروخانه ها اغلب از قفسه بندی های آهنی استفاده می‌شد ولی امروزه تغییرات زیادی کرده و بسیار جذاب شده‌اند. این قفسه بندی ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به محیط می‌دهند، قابل انعطاف هستند و برای محیط‌های محدود بسیار مناسب‌اند.

یکی از مهم‌ترین نکات که در قفسه بندی داروخانه ها قابل توجه است، طراحی دقیق آن هاست. باید بتوان اجزای قفسه بندی ها را به راحتی از هم جدا کرد و به سرعت دوباره آن ها را پیکربندی کرد. معمولا برای ساخت این قفسه ها از جنس های مختلفی مثل ام دی اف و هایگلاس استفاده می‌شود.

چند نمونه از طراحی قفسه های داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه آفتاب

پروژه دکوراسیون داروخانه آفتاب

طراحی داروخانه مدرن

پروژه داروخانه دکتر رستمی

دکوراسیون دکتر سلحشوری

پروژه داروخانه دکتر سلحشور

راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه

راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه می‌تواند مقدار فروش یک داروخانه را بسیار زیاد کند، یعنی تأثیر بسزایی درفروش یک واحد بهداشتی و دارویی دارد. دقت داشته باشید اگر فروش کم شده و کاهش پیداکرده به قفسه‌بندی، چیدمان و اقلام دقت کنید، ممکن است قفسه‌بندی و چیدمان دارو در قفسه‌ها قدیمی شده است، پس شما به راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه نیاز دارید و یا به طراحی در این زمینه نیاز دارید. بااین‌حال، قبل از ایجاد تغییر، باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. یکی از زمینه‌هایی که باید در راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه نظر گرفته شود، دسته‌بندی اقلام بهداشتی و دارویی است که در فروشگاه موجود است. مهم است که اطمینان حاصل شود که محصولات در دسته‌بندی درست و بجا قرارگرفته‌اند، بین برندها و مارک‌ها می‌بایست به‌طوری فضاها را پر کرد و قرارداد که مسئول کنترل کیفیت و مسئولین اجرایی و کارمندان به‌راحتی بتوانند اقلام درست را صحیح و خوب پیدا کنند.

داستانِ قفسه های پیش ساخته:

با سابقه س طراحی و اجرا بیش از ده داروخانه در اصفهان و سایر شهرها، متوجه نیاز اصلی داروخانه ها شدیم مخصوصا داروخانه های استیجاری.
مشکل اصلی داروخانه ها استیجاری محدودیت در بودجه و زمان است.
در بودجه به دلیل اینکه فضا استیجاری هست و به صرفه نیست، تغییرات و هزینه های زیادی در دکوراسیون داشته باشند و فقط نیاز به یک قفسه بندی مدرن دارند که محصولات به خوبی نمایش داده شود. محدودیت زمان هم دقیقا بدلیل استیجاری بودن فضاست. چرا که داروخانه های استیجاری فرصتی برای تعطیل کردن ندارند و با هر روز تعطیلی داروخانه هم ضرر مالی ا زنبود فروش دارند و هم پرداختن اجاره بها.
به همین دلیل و برای برطرف کردن این نیاز اساسی قفسه های مدرنی طراحی و اجرا کردیم.

سوالات متداول خرید قفسه داروخانه

بهترین متریال برای قفسه داروخانه در حال حاضر چیست؟

در حال حاضر متریال پیشهادی ما در قفسه بندی داروخانه استفاده از ورق های هایگلاس است.چرا که هم زیبایی بصری دارند و براق هستند و در دراز مدت تغییری نمیکند و در مقابل رطوبت هم مقاوم هستند.پیشنهاد دوم ما ورق های ام دی اف صابونی هست که فقط براق نیستند و کیفیت خوبی هم دارند.

ابعاد قفسه بندی چگونه باید باشد؟

طبق تجربه ی ما عمق و ارتفاع تمام قسفه ها 30 سانتی مترطراحی و اجرا میشوند چرا که همه ی محصولات را از شربت های دارو تا مکمل های ورزشی را در برمیگیرد و محدودیتی در چیدمان محصولات وجود ندارد.

بهترین زمان بازسازی داروخانه چه موقع است؟

ما معمولاً برای انجام پروژه‌ها به‌گونه‌ای اقدام و برنامه‌ریزی می‌کنیم که کمترین تایم ممکن نیاز به تعطیلی محل کار شما باشد و معمولاً کار اجرا را به‌صورت فازبندی انجام داده و در روزهای تعطیل ولی در کل تایم تعطیلات نوروز ،تعطیلات خرداد، تابستان و ماه رمضان بهترین تایم‌ها برای انجام این کار است

تفاوت قیمت قفسه بندی داروخانه ها در چیست؟

تفاوت قطعا در کیفیت متریال است.شما میتوانید از ام دی اف استفاده کنید و یا از نئوپان هر دو هم یک روکش دارند و از لحاظ ظاهری تفاوت آنچنانی ندارند.اصل تفاوت در مغزِ متریال هست.ام دی اف از چوب فشرده شده تشکیل شده ولی نئوپان با خرده های چوب.به این صورت هست که قفسه بندی هایی که با ام دی اف هستند تحمل بار،کیفیت و طول عمر بیشتر دارند و هنگام جابه جایی هم کمتر آسیب میبینند .

ویژگی های منحصر بفرد قفسه بندی مدرن

image

دارای کمد برای دپو محصولات برای دسترسی سریع تربه دپو محصولات در پایین قفسه های کمدی به عمق 30 سانتی متر و ارتفاع 80 سانتی متر طراحی شده است.

تحمل وزن محصولات تا 150 کیلوگرم هر کدام از طبقات قفسه ها می توانند تا 30 کیلوگرم بار  را تحمل کند

ابعاد استاندارد مناسب برای همه داروخانه ها ،120 سانتی متر طول و ارتفاع داخواه

image

طراحی مدرن و مینیمال با رنگ بندی های مختلف باعث ایجاد یک فضای زیبا در داروخانه می شود

نصب آسان بدون نیاز به اتصالات خاص برای نصب قفسه ها نیاز به تخصص خاصی نیست و با یک توضیحات ساده هر شخص می تواند این کار را انجام بدهد

image

امکان ساخت با متریال ها مختلف مثل:هایگلاس، ام دی اف معمولی و ملامین وجود دارد

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا