طراحی دکوراسیون داروخانه

داروخانه یکی از مکان‌هاییه، که بدون شک تمام انسان‌ها با هر قومیت و ملتی به اون مراجعه می‌کنند. علتش هم اینه که تمامی مردم به دارو و وسایل بهداشتی نیاز پیدا خواهند کرد و برای تهیه باید به داروخانه مراجعه کنند.اما نکته ی مهم اینه که با وارد شدن به داروخانه چه چیزی بیشتر جلب توجه میکنه؟شلوغی زیاد؟ تمیز بودن فضا؟ رفتار پرسنل داروخانه؟
شاید تاحالا دقت نکرده باشید اما دکوراسیون داخلی داروخانه خیلی مهمه چون با طراحی داروخانه میشه حس تمیزی، مطبوع بودن تهویه، نظم و چیدمان درست داروهارو در نظر گرفت. برای معروف شدن و بیشتر شدن فروش داروخانه و به عبارتی برند شدن اون جلب کردن نظر مشتری ها و تشویق اونها به خرید داروها و لوازم بهداشتی باید با روشی صحیح انجام بشه که به این منظور روش تبلیغاتی و بازاریابی باید با تبحر خاصی انجام بشه.
طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه آفتاب

طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه آفتاب

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی داروخانه گل افشان

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی داروخانه گل افشان

طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه

برای طراحی داخلی داروخانه باید قسمت کانتر ورودی و ارتباط با مشتری که متشکل از کامپیوتر، تلفن و قسمت انتظار است از بخش تحویل دارو توسط داروساز جدا در نظر گرفته شود. در این شرایط کارمندان بهتر می‌توانند با مشتری ارتباط برقرار کرده و نسخه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند. پس در این شرایط میزان اشتباهات و حواس پرتی به حداقل رسیده و بدون تاخیر و تداخل فعالیت‌ها می‌توان دارو را در اختیار مشتری قرار داد.
گروه معماران شهرآرا با استفاده از تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه، توانسته پروژه های بسیاری از داروخانه های بزرگ و مطرح را در شهر اصفهان و دیگر شهرها اجرا کند. برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره در زمینه طراحی داروخانه با کارشناسان مجرب شهرآرا تماس حاصل بفرمایید.

طراحی پیشخوان داروخانه

مهمترین قسمت در داروخانه پیشخوان آن است. پیشخوان یا کانتر باید از صندوق مجزا باشد. پذیرش نسخه و صندوق باید جداگانه باشد تا مشتری مجبور نباشد زمان زیادی را برای سفارش و دریافت دارو تلف کند. علاوه بر این کارکنان داروخانه نیز می‌توانند با دقت و حواس جمعی بیشتر نسخه را بررسی کرده و دارو را در اختیار مشتری قرار دهد. رنگ پیشخوان باید روشن باشد. همچنین ارتفاع و طراحی آن استاندارد بوده تا مشتری با کارکنان بتواند ارتباط بهتری برقرار کند.
طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور

طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور

طراحی و اجرا داروخانه دکتر ترابی

طراحی و اجرا داروخانه دکتر ترابی

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

قیمت طراحی داروخانه بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می‌گردد. یکی از این پارامترهای مهم متراز و نوع موادی است که در اجرای معماری داخلی داروخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه متراژ بزرگ‌تر باشد بالطبع به مواد و مصالح بیشتری نیاز است. مصالح می‌تواند شیشه، چوب، ام دی اف و ... باشد. شهرآرا با سال‌ها تجربه و متشکل از تیم متخصص و پرانرژی فعالیت گسترده‌ای در زمینه دکوراسیون داخلی دارد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با کارشناسان مجرب شهرآرا تماس حاصل بفرمایید.

ارزش‌هایی که با طراحی و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره:


valed

جذب بیشتر افراد

با ایجاد دکوراسیون جذاب و مناسب داروخانه افراد بیشتری با توان خرید بالاتری شمارو انتخاب میکنند وقتی شما محیط خوبی فراهم کنید و محصولات برند و خوبی رو برای فروش داشته باشید قطعا گزینه اول انتخاب افراد هستید. دقیقا موردی که ما بعد از بازسازی داروخانه ها از پزشکان داروساز میشنویم افزایش فروش حداقل سه برابری بوده!
understanding

ایجاد آرامش

داروخانه ناخودآگاه مشکلات سلامتی و بهداشتی رو به یاد میاره. کمتر پیش میاد که بدون مشکلات جسمی و روحی وارد داروخانه بشیم. با طراحی زیبا و منحصربه‌فرد میتونیم مراجعه‌کننده هارو هرچند کوتاه‌مدت از فکر مریضی دور کنیم وبهبودی و حس خوب رو منتقل کنیم

optimization

استفاده بهینه از فضا

  با در نظر گرفتن تمامی استانداردها و توجه به اینکه هیچ فضای پرتی در طراحی‌ ها نباید باشه میشه حداکثر استفاده از فضای موجود رو کرد و بهترین بهره‌وری رو داشت،شاید خیلی دیده باشید که در داروخانه ها کارتون های دارو و محصولاتی که باید در انبار باشند در جلوی چشم هستند علاوه بر بهم ریختگی فضا،دست و پاگیر هم هستند.این یکی از هزاران مشکل طراحی نامناسب در داروخانه هاست
like

کارایی محیط کسب وکار

با در نظر گرفتن اولویت های شما در محیط کار میتوان چیدمان قفسه ها و محل کار پرسنل را به نحوی طراحی کرد که محیطی با کارایی بالا و دسترسی مناسب و راحت با توجه به تعدد مراجعه  ایجاد شود .وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

چند میگیرید بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!
قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی داروخانه به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و... باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه کوچک


فضای هر داروخانه متفاوت است و نوع طراحی که برای یک داروخانه مورد استفاده قرار میگیرد بستگی به متراژ داروخانه نیز دارد. گروه معماران شهرآرا در نظر دارد بیشتر پروژه هایی که فضای داروخانه بیش از 50 متر می باشد را طراحی و اجرا نماید. ولی این باعث نمی شود که داروخانه هایی که متراژ آن ها کمتر از 50 متر است را طراحی و اجرا نکند. شما می توانید از تکمیل طریق فرم بررسی وضعیت و ارسال برای ما از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید. سعی ما براین است که داروخانه شما به بهترین حالت طراحی کنیم تا حتی از کمترین فضای نیز بیشترین بهره برداری را ببرید.

رنگ و نورپردازی در طراحی دکوراسیون داروخانه


نورپردازی در داروخانه بسیار مهم است. نورپردازی اگر مناسب و به اندازه باشد در جلب توجه مشتری بسایر موثر است. مشتری بهتر می‌تواند محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نماید. اگر مشتری تجربه خوبی در خرید از شما داشته باشد مجددا به فروشگاه شما مراجعه می‌کند.
در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید از رنگ‌های روشن استفاده نمود تا حس تمیزی به مشتری القا پیدا کند. رنگ سفید، آبی و کرم گزینه مناسبی هستند. انتخاب یکی از این سه رنگ به عنوان رنگ اصلی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر به زیبایی و جذابیت کار می‌افزاید.

قفسه بندی و ویترین در طراحی داروخانه


قفسه بندی داروخانه همراه با نورپردازی باید متناسب با چیدمان محصول باشد تا بهترین فضا برای دسترسی و دید مشتری در اختیار او قرار گیرد. شلف، قفسه های چوبی و شیشه ای امروزه جزو طراحی های مدرن محسوب می شوند. همچنن قرار گیری استند برای محصولات آرایشی بهداشتی باعث جلب نظر مشتری می شود.
دکور یا ویترین باید در قسمت مجزا از صندوق و پذیرش باشد تا مشتری بتواند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت برای دیگر افراد مشاهده کند. کارکنان نیز باید بتوانند بدون مشکل در میان قفسه‌های مختلف حرکت کرده و در کوتاهترین زمان نیاز مشتری را برطرف نمایند.

ویدیو مصاحبه با دکتر رستمی و روند اجرا داروخانه

سوالات احتمالی شما از ما

1آیا تغیر دکوراسیون تاثیری در افزایش فروش دارد؟

دو عامل مهم در جذب مراجعه‌کنندگان برای داروخانه‌ها اول محل قرارگیری داروخانه و دوم طراحی داخلی داروخانه که نحوه قرارگیری پرسنل ،محل انتظار مراجعه‌کننده ، نوع چیدمان، رنگ و طرح همگی از عواملی است که در جذب افراد مؤثر هستند که این امکانات با بازسازی و تغییر دکور میسرمیشود.

2بهترین زمان بازسازی داروخانه چه موقع است؟

ما معمولاً برای انجام پروژه‌ها به‌گونه‌ای اقدام و برنامه‌ریزی می‌کنیم که کمترین تایم ممکن نیاز به تعطیلی محل کار شما باشد و معمولاً کار اجرا را به‌صورت فازبندی انجام داده و در روزهای تعطیل ولی در کل تایم تعطیلات نوروز ،تعطیلات خرداد، تابستان و ماه رمضان بهترین تایم‌ها برای انجام این کار است .

3چطور با متراژ کم داروخانه میتوانم بهترین بهره وری از محیط رو داشته باشم ؟

با توجه به سابقه ما در امر بازسازی و طراحی نمونه‌های زیادی از داروخانه‌هایی که متراژ پایین‌ داشتند،با آگاهی و رعایت استانداردها در ابعاد قفسه‌ها و محیط کار داروخانه پرت فضایی رو از بین برده تا حتی متراژ کم هم تأثیری در این امر نداشته .

4آیا تدبیری برای بی‌نظمی و شلوغی‌هایی که معمولاً در داروخانه هست دارید ؟

درتیم طراحی به مواردی ازاین‌دست حتماً توجه می‌شود و معمولاً در داروخانه‌ها ،سعی می‌کنیم با توجه به تنوع دربسته بندی داروها که خود رنگ‌آمیزی دارد، رنگ غالب را سفید در نظر گرفته که هم تأثیر در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا دارد و هم بی‌نظمی ایجاد نمی‌کند و البته متریال و رنگی که برای پرسنل ایجاد یکنواختی نکند را در نظر می‌گیریم. همچنین توجه به نورپردازی از دیگر عوامل مهم در این امر هست که به بهترین نحو انجام می‌شود.

سوالات متداول طراحی دکوراسیون داروخانه


1. طراحی و بازدید هزینه دارد؟ دو نوع پکیج طراحی با خدمات و قیمت های مختلف داریم،که قیمت ها با توجه به فیلم و عکس هایی که برای ما ارسال کردید،متراژ و خواسته های کارفرما در نظر گرفته میشه. بعد از انتخاب پکیج طراحی،قرار بازدید هماهنگ خواهد شد.در بازدید از فضا پلان برداری،مشاوره در جانمایی و ... انجام خواهد شد.
2. امکان انجام پروژه در شهرهای دیگر هم وجود دارد؟ هیچ محدودیتی در اجرا پروژه درهیچکدام از شهرهای ایران وجود ندارد.اگر پلان دقیق از فضا موجود باشد بدون بازدید اولیه بعد از انتخاب پکیج، طراحی انجام میشود.کرکسیون طراحی بصورت آنلاین پیش خواهد رفت و برای اجرا هم بیش از نیمی از کار در اصفهان انجام خواهد شد و فقط نصب در محل پروژه باقی میماند.
3. به طور معمول برای طراحی و اجرا داروخانه چقدر زمان لازم است؟ برای طراحی یک داروخانه تا حدود 80 مترمربع 12 روز کاری زمان برای طراحی و 40 روز کاری زمان برای اجرا لازم است. بعد از بررسی فضا ممکنه زمان کمتر یا حتی بیشتری لازم باشه
4. اگر پروژه بازسازی داروخانه باشد چندروز داروخانه باید تعطیل باشد؟
بدلیل اینکه حجم زیادی از قفسه ها در کارگاه برش و مونتاژ میشوند و فقط در مرحله نصب نیاز به حضور در محل پروژه هست تمام تلاشمون بر بازسازی بدون تعطیلی است که در رزومه چنین پروژه هایی موجود هست.به عنوان مثال اگر نیاز به تغییر سرامیک کف و یا تخریب و ... در پروژه باشد حداق به 7 روز تعطیلی نیاز هست.
5. از صفر تا صد طراحی تا اجرا دکوراسیون داروخانه را انجام میدهید؟
در طراحی داروخانه به همه ی جزییات توجه میشود.در اجرای قفسه بندی داروخانه از خرید متریال تا اجرا برعهده ی ما خواهد بود در بقیه موارد مثل نورپردازی،اجرا سرامیک کف،برق و... تیم های متخصصی را میشناسیم که میتوانیم به کارفرما معرفی کنیم تا همه چیز طبق طراحی پیش رود.
6. اگر بعد از اجرا بخواهیم مواردی مثل اضافه یا حذف قفسه و... انجام دهیم امکان پذیرهست؟
بدلیل اینکه در طراحی به جزییات فکر میشود کمتر پیش می آید بعد از اجرا نیاز به حذف یا اضافه کردن چیزی باشد،اما اگر نیاز باشد تا جایی که طرح اصلی تغییری نکند،امکان پذیر هست.
7. آیا خدمات پس از فروش و گارانتی دارید؟
بله تا یکسال خدمات پس از فروش در سریعترین زمان ممکن و گارانتی یکساله برای رفع هرگونه عیبی که جز موارد اجرا شده توسط شهرآرا بوده است،وجود دارد.
8. آیا امکان انجام پروژه بصورت چک هست؟ بله تا یک میزان مشخص وجود دارد که طی مذاکرات در جلسه حضوری و سنجیدن شرایط طرفین امکان پذیر هست.
9. چند درصد نظارت یا حسن انجام کار دریافت میکنید؟
19درصد

سوالات بدیهی طراحی


1. چه ترکیب رنگی برای داروخانه مناسب است؟
اصولا ترکیب رنگ سلیقه ای است اما پیشنهاد ما استفاده بیشتر از رنگ سفید هست و استفاده از رنگ مکمل در کنار سفید که انتخاب رنگ دوم و سوم بستگی به سلیقه ی کارفرما دارد.اما رنگ های جیغ،مثل صورتی،نارنجی،قرمز،سبز فسفری ،آبی بیمارستانی و ... را پیشنهاد نمیکنیم.چرا که باعث احساس آشفتگی در مشتریان و حتی کارمندان در مدت طولانی میشود و در فروش تاثیر بسزایی دارد.
2. بهترین متریال برای قفسه داروخانه در حال حاضر چیست؟
در حال حاضر متریال پیشهادی ما در قفسه بندی داروخانه استفاده از ورق های هایگلاس است.چرا که هم زیبایی بصری دارند و براق هستند و در دراز مدت تغییری نمیکند و در مقابل رطوبت هم مقاوم هستند.پیشنهاد دوم ما ورق های ام دی اف صابونی هست که فقط براق نیستند و کیفیت خوبی هم دارند.
3. چه متریالی برای کف داروخانه بهتر است؟
بدلیل اینکه داروخانه یک مکان پر رفت و آمد است بهترین متریال سرامیک درجه 1 است که در ابعاد مختلف در بازار وجود دارد اما پیشنهاد ما سرامیک 80*80 با رنگ های روشن است.بدلیل اینکه هم بسیار شیک است و هم از لحاظ رنگ با همه ی رنگ ها همخوانی دارد.و در تمیز کردن آن آسان است.
4. ارتفاع استاندارد پیشخوان چقدر است؟
ارتفاع استاندارد از 90 تا 110 سانتی متر است اما پیشنهاد ما برا اساس تجربه برای داروخانه ها 130 سانتی متر است چرا که در قسمت هایی مثل صندوق و تحویل نسخه و دارو مشتری کمترین اشراف را به سیستم ها دارد.
5. جانمایی داروخانه باید چگونه باشد؟
چند مورد مهم در لکه گذاری یا جانمایی داروخانه وجود دارد: توجه به ارتباط سریع نسخه پیچی با مسئول فنی،نزدیک بودن صندوق به خروجی،دور بودن صندوق به مسئول فنی و حفظ حریم مسئول فنی .
6. تقسیم بندی فروشگاه و انبار چگونه باشد بهتر است؟
پیشنهاد ما 60 درصد انبار و 40 درصد فروشگاه است و استفاده ی بهینه از حداکثر فضا برای قفسه بندیست.چرا که همه داروخانه ها همیشه با مشکل کمبود فضا مواجه هستند.البته این نسبت ها کلی است و بر اساس تجربه ی ما بدست آمده مواردی مثل متراژ و پلان داروخانه در این تقسیم بندی حائز اهمیت است.
7. در داروخانه چقدر از فضا باید برای مشتری ها در نظر گرفته شود؟
برای یک داروخانه تا 80 متر مربع یک فضا حددود12تا15 متر مربع برای مشتریان کافیست.در این فضا حدودا تا 15 نفر میتوانند حضور داشته باشند.
8. نورپردازی در قفسه ها و کانترها لازم است؟
اگر داروخانه از نورپردازی خوبی برخوردار باشد از نظرما لازم نیست.اما اگر بودجه ی لازم وجود داشته باشد و قصد داشته باشید نمایش محصولات در قفسه ها بیشتر به چشم بیاید در طراحی نورپردازی لحاظ میشود و اگر مورد تایید باشد اجرا خواهد شد.
9. ابعاد قفسه بندی چگونه باید باشد؟
طبق تجربه ی ما عمق و ارتفاع تمام قسفه ها 30 سانتی مترطراحی و اجرا میشوند چرا که همه ی محصولات را از شربت های دارو تا مکمل های ورزشی را در برمیگیرد و محدودیتی در چیدمان محصولات وجود ندارد.
10. اکسسوری های لازم در داروخانه چیست؟
تلویزیون برای مشتریان،صندلی انتظار مشتری،سطل زباله،آبسردکن،ساعت،ویترین برای نمایش گذاشتن محصولات خاص و...که همگی این ها در طراحی لحاظ میشود.
11. طراحی و اجرا دکوراسیون داروخانه چقدر هزینه داره؟
نسخه ثابتی برای این سوال وجود ندارد چرا که فضا باید بررسی شود و بعد از آن حدود قیمت مشخص خواهد شد ولی بصورت کلی برای قفسه بندی از متری 400هزارتومن با متریال تقریبا بی کیفیت امکان اجرا وجود دارد. 12. تفاوت قیمت قفسه بندی داروخانه ها در چیست؟ تفاوت قطعا در کیفیت متریال است.شما میتوانید از ام دی اف استفاده کنید و یا از نئوپان هر دو هم یک روکش دارند و از لحاظ ظاهری تفاوت آنچنانی ندارند.اصل تفاوت در مغزِ متریال هست.ام دی اف از چوب فشرده شده تشکیل شده ولی نئوپان با خرده های چوب.به این صورت هست که قفسه بندی هایی که با ام دی اف هستند تحمل بار،کیفیت و طول عمر بیشتر دارند و هنگام جابه جایی هم کمتر آسیب میبینند .
Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp