طراحی داروخانه

داروخانه یکی از مکان‌هاییه، که بدون شک تمام انسان‌ها با هر قومیت و ملتی به اون مراجعه می‌کنند. علتش هم اینه که تمامی مردم به دارو و وسایل بهداشتی نیاز پیدا خواهند کرد و برای تهیه باید به داروخانه مراجعه کنند.اما نکته ی مهم اینه که با وارد شدن به داروخانه چه چیزی بیشتر جلب توجه میکنه؟شلوغی زیاد؟ تمیز بودن فضا؟ رفتار پرسنل داروخانه؟
شاید تاحالا دقت نکرده باشید اما دکوراسیون داخلی داروخانه خیلی مهمه چون با طراحی داروخانه میشه حس تمیزی، مطبوع بودن تهویه، نظم و چیدمان درست داروهارو در نظر گرفت. برای معروف شدن و بیشتر شدن فروش داروخانه و به عبارتی برند شدن اون جلب کردن نظر مشتری ها و تشویق اونها به خرید داروها و لوازم بهداشتی باید با روشی صحیح انجام بشه که به این منظور روش تبلیغاتی و بازاریابی باید با تبحر خاصی انجام بشه.
طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه آفتاب

طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه آفتاب

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی داروخانه گل افشان

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی داروخانه گل افشان

طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه

برای طراحی داخلی داروخانه باید قسمت کانتر ورودی و ارتباط با مشتری که متشکل از کامپیوتر، تلفن و قسمت انتظار است از بخش تحویل دارو توسط داروساز جدا در نظر گرفته شود. در این شرایط کارمندان بهتر می‌توانند با مشتری ارتباط برقرار کرده و نسخه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند. پس در این شرایط میزان اشتباهات و حواس پرتی به حداقل رسیده و بدون تاخیر و تداخل فعالیت‌ها می‌توان دارو را در اختیار مشتری قرار داد.
گروه معماران شهرآرا با استفاده از تیم متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه، توانسته پروژه های بسیاری از داروخانه های بزرگ و مطرح را در شهر اصفهان و دیگر شهرها اجرا کند. برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره در زمینه طراحی داروخانه با کارشناسان مجرب شهرآرا تماس حاصل بفرمایید.

طراحی پیشخوان داروخانه

مهمترین قسمت در داروخانه پیشخوان آن است. پیشخوان یا کانتر باید از صندوق مجزا باشد. پذیرش نسخه و صندوق باید جداگانه باشد تا مشتری مجبور نباشد زمان زیادی را برای سفارش و دریافت دارو تلف کند. علاوه بر این کارکنان داروخانه نیز می‌توانند با دقت و حواس جمعی بیشتر نسخه را بررسی کرده و دارو را در اختیار مشتری قرار دهد. رنگ پیشخوان باید روشن باشد. همچنین ارتفاع و طراحی آن استاندارد بوده تا مشتری با کارکنان بتواند ارتباط بهتری برقرار کند.
طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور

طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور

طراحی و اجرا داروخانه دکتر ترابی

طراحی و اجرا داروخانه دکتر ترابی

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

قیمت طراحی داروخانه بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می‌گردد. یکی از این پارامترهای مهم متراز و نوع موادی است که در اجرای معماری داخلی داروخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچه متراژ بزرگ‌تر باشد بالطبع به مواد و مصالح بیشتری نیاز است. مصالح می‌تواند شیشه، چوب، ام دی اف و ... باشد. شهرآرا با سال‌ها تجربه و متشکل از تیم متخصص و پرانرژی فعالیت گسترده‌ای در زمینه دکوراسیون داخلی دارد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با کارشناسان مجرب شهرآرا تماس حاصل بفرمایید.

ارزش‌هایی که با طراحی و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره:


valed

جذب بیشتر افراد

با ایجاد دکوراسیون جذاب و مناسب داروخانه افراد بیشتری با توان خرید بالاتری شمارو انتخاب میکنند وقتی شما محیط خوبی فراهم کنید و محصولات برند و خوبی رو برای فروش داشته باشید قطعا گزینه اول انتخاب افراد هستید. دقیقا موردی که ما بعد از بازسازی داروخانه ها از پزشکان داروساز میشنویم افزایش فروش حداقل سه برابری بوده!
understanding

ایجاد آرامش

داروخانه ناخودآگاه مشکلات سلامتی و بهداشتی رو به یاد میاره. کمتر پیش میاد که بدون مشکلات جسمی و روحی وارد داروخانه بشیم. با طراحی زیبا و منحصربه‌فرد میتونیم مراجعه‌کننده هارو هرچند کوتاه‌مدت از فکر مریضی دور کنیم وبهبودی و حس خوب رو منتقل کنیم

optimization

استفاده بهینه از فضا

  با در نظر گرفتن تمامی استانداردها و توجه به اینکه هیچ فضای پرتی در طراحی‌ ها نباید باشه میشه حداکثر استفاده از فضای موجود رو کرد و بهترین بهره‌وری رو داشت،شاید خیلی دیده باشید که در داروخانه ها کارتون های دارو و محصولاتی که باید در انبار باشند در جلوی چشم هستند علاوه بر بهم ریختگی فضا،دست و پاگیر هم هستند.این یکی از هزاران مشکل طراحی نامناسب در داروخانه هاست
like

کارایی محیط کسب وکار

با در نظر گرفتن اولویت های شما در محیط کار میتوان چیدمان قفسه ها و محل کار پرسنل را به نحوی طراحی کرد که محیطی با کارایی بالا و دسترسی مناسب و راحت با توجه به تعدد مراجعه  ایجاد شود .وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

چند میگیرید بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!
قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی داروخانه به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و... باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه کوچک


فضای هر داروخانه متفاوت است و نوع طراحی که برای یک داروخانه مورد استفاده قرار میگیرد بستگی به متراژ داروخانه نیز دارد. گروه معماران شهرآرا در نظر دارد بیشتر پروژه هایی که فضای داروخانه بیش از 50 متر می باشد را طراحی و اجرا نماید. ولی این باعث نمی شود که داروخانه هایی که متراژ آن ها کمتر از 50 متر است را طراحی و اجرا نکند. شما می توانید از تکمیل طریق فرم بررسی وضعیت و ارسال برای ما از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید. سعی ما براین است که داروخانه شما به بهترین حالت طراحی کنیم تا حتی از کمترین فضای نیز بیشترین بهره برداری را ببرید.

رنگ و نورپردازی در طراحی دکوراسیون داروخانه


نورپردازی در داروخانه بسیار مهم است. نورپردازی اگر مناسب و به اندازه باشد در جلب توجه مشتری بسایر موثر است. مشتری بهتر می‌تواند محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نماید. اگر مشتری تجربه خوبی در خرید از شما داشته باشد مجددا به فروشگاه شما مراجعه می‌کند.
در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید از رنگ‌های روشن استفاده نمود تا حس تمیزی به مشتری القا پیدا کند. رنگ سفید، آبی و کرم گزینه مناسبی هستند. انتخاب یکی از این سه رنگ به عنوان رنگ اصلی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر به زیبایی و جذابیت کار می‌افزاید.

قفسه بندی و ویترین در طراحی داروخانه


قفسه بندی داروخانه همراه با نورپردازی باید متناسب با چیدمان محصول باشد تا بهترین فضا برای دسترسی و دید مشتری در اختیار او قرار گیرد. شلف، قفسه های چوبی و شیشه ای امروزه جزو طراحی های مدرن محسوب می شوند. همچنن قرار گیری استند برای محصولات آرایشی بهداشتی باعث جلب نظر مشتری می شود.
دکور یا ویترین باید در قسمت مجزا از صندوق و پذیرش باشد تا مشتری بتواند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت برای دیگر افراد مشاهده کند. کارکنان نیز باید بتوانند بدون مشکل در میان قفسه‌های مختلف حرکت کرده و در کوتاهترین زمان نیاز مشتری را برطرف نمایند.

ویدیو مصاحبه با دکتر رستمی و روند اجرا داروخانه

سوالات احتمالی شما از ما

1آیا تغیر دکوراسیون تاثیری در افزایش فروش دارد؟

دو عامل مهم در جذب مراجعه‌کنندگان برای داروخانه‌ها اول محل قرارگیری داروخانه و دوم طراحی داخلی داروخانه که نحوه قرارگیری پرسنل ،محل انتظار مراجعه‌کننده ، نوع چیدمان، رنگ و طرح همگی از عواملی است که در جذب افراد مؤثر هستند که این امکانات با بازسازی و تغییر دکور میسرمیشود.

2بهترین زمان بازسازی داروخانه چه موقع است؟

ما معمولاً برای انجام پروژه‌ها به‌گونه‌ای اقدام و برنامه‌ریزی می‌کنیم که کمترین تایم ممکن نیاز به تعطیلی محل کار شما باشد و معمولاً کار اجرا را به‌صورت فازبندی انجام داده و در روزهای تعطیل ولی در کل تایم تعطیلات نوروز ،تعطیلات خرداد، تابستان و ماه رمضان بهترین تایم‌ها برای انجام این کار است .

3چطور با متراژ کم داروخانه میتوانم بهترین بهره وری از محیط رو داشته باشم ؟

با توجه به سابقه ما در امر بازسازی و طراحی نمونه‌های زیادی از داروخانه‌هایی که متراژ پایین‌ داشتند،با آگاهی و رعایت استانداردها در ابعاد قفسه‌ها و محیط کار داروخانه پرت فضایی رو از بین برده تا حتی متراژ کم هم تأثیری در این امر نداشته .

4آیا تدبیری برای بی‌نظمی و شلوغی‌هایی که معمولاً در داروخانه هست دارید ؟

درتیم طراحی به مواردی ازاین‌دست حتماً توجه می‌شود و معمولاً در داروخانه‌ها ،سعی می‌کنیم با توجه به تنوع دربسته بندی داروها که خود رنگ‌آمیزی دارد، رنگ غالب را سفید در نظر گرفته که هم تأثیر در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا دارد و هم بی‌نظمی ایجاد نمی‌کند و البته متریال و رنگی که برای پرسنل ایجاد یکنواختی نکند را در نظر می‌گیریم. همچنین توجه به نورپردازی از دیگر عوامل مهم در این امر هست که به بهترین نحو انجام می‌شود.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp