طراحی داروخانه

داروخانه یکی از مکان‌هاییه، که بدون شک تمام انسان‌ها با هر قومیت و ملتی به اون مراجعه می‌کنند. علتش هم اینه که تمامی مردم به دارو و وسایل بهداشتی نیاز پیدا خواهند کرد و برای تهیه باید به داروخانه مراجعه کنند.اما نکته ی مهم اینه که با وارد شدن به داروخانه چه چیزی بیشتر جلب توجه میکنه؟شلوغی زیاد؟ تمیز بودن فضا؟ رفتار پرسنل داروخانه؟ شاید تاحالا دقت نکرده باشید اما دکوراسیون داروخانه خیلی مهمه چون با طراحی داروخانه میشه حس تمیزی، مطبوع بودن تهویه، نظم و چیدمان درست داروهارو در نظر گرفت. مخصوصاً داروخانه کوچک، چون امکان مانور در دکور آن محدودتره.
طراحی و اجرا داروخانه آفتاب

طراحی و اجرا داروخانه آفتاب

طراحی و اجرا داروخانه گل افشان

طراحی و اجرا داروخانه گل افشان

فروش دارو در داروخانه‌های مستقل و خصوصی همچنین نوع بازاریابی و توسعه کاری به‌اندازه هر کسب‌وکار و صنعت دیگه ای بااهمیته. برای معروف شدن و بیشتر شدن فروش دارو در داروخانه و به عبارتی برند شدن اون جلب کردن نظر مشتری ها و تشویق اونها به خرید داروها و لوازم بهداشتی باید با روشی صحیح انجام بشه که به این منظور روش تبلیغاتی و بازاریابی باید با تبحر خاصی انجام بشه.
یکی از مواردی که در نگاه اول می‌تونه باعث جلب‌توجه مشتری در داروخانه بشه.،دیزاین مناسب و چیدمان قسمت‌های اصلی داروخانه برای تحویل دارو و همین‌طور قفسه‌هاییه که برای این کار اختصاص داره. استفاده از یک دکوراسیون داخلی مناسب که فضا را خیلی شلوغ نکنه می‌تونه برای مشتری ها جذابیت بیشتری داشته باشه. توجه به‌ظاهر داروخانه از نکات بسیار مهمیه که ممکنه ازنظر دور بمونه اما با یک دیزاین حرفه‌ای توسط یک تیم متخصص میشه مشتری های بیشتری را به داروخانه جلب کرد.
طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور

طراحی و اجرا داروخانه دکتر مصری پور


ارزش‌هایی که با طراحی داروخانه و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره:


valed

جذب بیشتر افراد

با ایجاد دکوراسیون جذاب و مناسب داروخانه افراد بیشتری با توان خرید بالاتری شمارو انتخاب میکنند وقتی شما محیط خوبی فراهم کنید و محصولات برند و خوبی رو برای فروش داشته باشید قطعا گزینه اول انتخاب افراد هستید. دقیقا موردی که ما بعد از بازسازی داروخانه ها از پزشکان داروساز میشنویم افزایش فروش حداقل سه برابری بوده!
understanding

ایجاد آرامش

داروخانه ناخودآگاه مشکلات سلامتی و بهداشتی رو به یاد میاره. کمتر پیش میاد که بدون مشکلات جسمی و روحی وارد داروخانه بشیم. با طراحی داروخانه زیبا و منحصربه‌فرد میتونیم مراجعه‌کننده هارو هرچند کوتاه‌مدت از فکر مریضی دور کنیم وبهبودی و حس خوب رو منتقل کنیم

optimization

استفاده بهینه از فضا

  با در نظر گرفتن تمامی استانداردها و توجه به اینکه هیچ فضای پرتی در طراحی‌ داروخانه ها نباید باشه میشه حداکثر استفاده از فضای موجود رو کرد و بهترین بهره‌وری رو داشت،شاید خیلی دیده باشید که در داروخانه ها کارتون های دارو و محصولاتی که باید در انبار باشند در جلوی چشم هستند علاوه بر بهم ریختگی فضا،دست و پاگیر هم هستند.این یکی از هزاران مشکل طراحی نامناسب در داروخانه هاست
like

کارایی محیط کسب وکار

با در نظر گرفتن اولویت های شما در محیط کار میتوان چیدمان قفسه ها و محل کار پرسنل را به نحوی طراحی کرد که محیطی با کارایی بالا و دسترسی مناسب و راحت با توجه به تعدد مراجعه  ایجاد شود .وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

برخی از نمونه کارها

چند میگیرید بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!
قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی داروخانه به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و... باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه

ویدیو مصاحبه با دکتر رستمی و روند اجرا داروخانه

سوالات احتمالی شما از ما

1آیا تغیر دکوراسیون تاثیری در افزایش فروش دارد؟

دو عامل مهم در جذب مراجعه‌کنندگان برای داروخانه‌ها اول محل قرارگیری داروخانه و دوم طراحی داخلی داروخانه که نحوه قرارگیری پرسنل ،محل انتظار مراجعه‌کننده ، نوع چیدمان، رنگ و طرح همگی از عواملی است که در جذب افراد مؤثر هستند که این امکانات با بازسازی و تغییر دکور میسرمیشود.

2بهترین زمان بازسازی داروخانه چه موقع است؟

ما معمولاً برای انجام پروژه‌ها به‌گونه‌ای اقدام و برنامه‌ریزی می‌کنیم که کمترین تایم ممکن نیاز به تعطیلی محل کار شما باشد و معمولاً کار اجرا را به‌صورت فازبندی انجام داده و در روزهای تعطیل ولی در کل تایم تعطیلات نوروز ،تعطیلات خرداد، تابستان و ماه رمضان بهترین تایم‌ها برای انجام این کار است .

3چطور با متراژ کم داروخانه میتوانم بهترین بهره وری از محیط رو داشته باشم ؟

با توجه به سابقه ما در امر بازسازی و طراحی نمونه‌های زیادی از داروخانه‌هایی که متراژ پایین‌ داشتند،با آگاهی و رعایت استانداردها در ابعاد قفسه‌ها و محیط کار داروخانه پرت فضایی رو از بین برده تا حتی متراژ کم هم تأثیری در این امر نداشته .

4آیا تدبیری برای بی‌نظمی و شلوغی‌هایی که معمولاً در داروخانه هست دارید ؟

درتیم طراحی به مواردی ازاین‌دست حتماً توجه می‌شود و معمولاً در داروخانه‌ها ،سعی می‌کنیم با توجه به تنوع دربسته بندی داروها که خود رنگ‌آمیزی دارد، رنگ غالب را سفید در نظر گرفته که هم تأثیر در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا دارد و هم بی‌نظمی ایجاد نمی‌کند و البته متریال و رنگی که برای پرسنل ایجاد یکنواختی نکند را در نظر می‌گیریم. همچنین توجه به نورپردازی از دیگر عوامل مهم در این امر هست که به بهترین نحو انجام می‌شود.