یکی از اصلی‌ترین دگرگونی‌هایی که امروزه می‌توان در اماکن تجاری مختلف مانند فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و داروخانه‌ها مشاهده نمود، تابلوها می‌باشند. درگذشته تابلوها از متریال‌های بسیار بی‌کیفیت و طراحی غیراستاندارد برخوردار بودند و بسیاری از صاحبان اماکن تجاری توجه زیادی به طراحی تابلوها نداشتند اما امروزه تابلوها یکی از مهم‌ترین ارکان در اماکن تجاری به شمار می‌روند چون که در دکوراسیون داروخانه بسیار تاثیر گذار می باشند و یکی از مهمترین چیزهایی که طراحی و دکوراسیون داروخانه را نشان می‌دهد، تابلو و سر در داروخانه می باشد.

داروخانه‌ها مانند اماکن تجاری دیگر برای جلب مشتریان خود به تابلوهایی مناسب و به‌روز نیاز خواهند داشت. به‌طوری‌که درصد زیادی از داروخانه‌هایی که به اهمیت تابلوها پی نبرده‌اند دچار ضررهای مالی قابل‌توجهی خواهند شد و درصد زیادی از مشتریان خود را از دست خواهند داد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است تابلوها نقشی پر‌رنگ در جلب مشتریان به‌خصوص مشتریان جدید داشته باشند، این است که، در بسیاری از مواقع افراد تنها با استفاده از تابلوها می‌توانند از وجود یک داروخانه در مکانی خاص اطلاع پیدا کنند و درصورتی‌که حتی متریال مورداستفاده در تابلو مناسب نباشد نیز، جلب‌توجه مشتریان کاهش پیدا خواهد کرد.

بهتر است بدانید در بررسی‌های مختلفی که در زمینة تابلوهای تجاری صورت‌گرفته این موضوع ثابت شده است که استفاده از تابلوهای مناسب نه‌تنها باعث افزایش مشتریان خواهد شد بلکه به ایجاد اعتماد بیشتر نیز کمک خواهد کرد.

مشتریان کسب‌وکارهای مختلف درصورتی‌که تابلویی با کیفیت را در سر در اماکن تجاری مشاهده کنند با اطمینانی بیشتر به آن اعتماد خواهند کرد. باتوجه‌به اینکه داروخانه‌ها به‌صورت مستقیم با سلامت افراد ارتباط خواهند داشت با جلب اعتماد مشتریان می‌توانند تا حد زیادی فروش خود را افزایش دهند.

تابلوسازی داروخانه

شرکت تابلو سازی داروخانه

شرکت‌های معتبر تمامی مراحل تابلوسازی داروخانه‌ها را به عهده خواهند گرفت و از مرحلة سفارش تا مرحلة نصب تابلو در کنار مشتریان خواهند بود. خوشبختانه امروزه تعداد شرکت‌های معتبر افزایش پیدا کرده است و مؤسسین داروخانه‌ها می‌توانند به‌راحتی مراحل مختلف تابلو سازی را به شرکت موردنظر خود بسپارند.

قبل از اینکه داروخانه‌ها تصمیم بگیرند تا به ساخت تابلو برای مکان تجاری خود بپردازند بهترین اقدام این است که با شرکت تابلوسازی موردنظر خود مشاوره نمایند. شرکت‌های تابلوسازی با ارائه خدمات مشاوره باعث می‌شوند تا مؤسسین داروخانه‌ها بتوانند به انتخاب بهترین تابلو بپردازند. تابلویی که تمام ویژگی‌های مناسب برای داروخانه موردنظر را داشته باشد.

تابلوسازی داروخانه‌ها در اکثر موارد کمتر از یک ماه انجام خواهد شد و افراد می‌توانند از این موضوع اطمینان داشته باشند که تمامی مراحل در مدت زمانی بسیار کوتاه به پایان خواهد رسید.

طراحی تابلو داروخانه

ساخت تابلو سر در داروخانه

روش ساخت تابلو سر در داروخانه‌ها در هرکدام از انواع آن متفاوت می‌باشد. بسیاری از تابلوسازی ها تمامی مراحل ساخت تابلو را در کارگاه‌های اختصاصی انجام می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود تا تابلوها با هزینة کمتری ساخته شوند و کیفیت آن‌ها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

تابلوهایی که امروزه در تابلوسازی ها ساخته می‌شوند انواع مختلفی دارند. تابلوهای چلنیوم جزء یکی از رایج‌ترین تابلوهایی می‌باشند که امروزه در سر در بسیاری از اماکن تجاری مشاهده می‌شود. برای ساخت این تابلوها از آلومینیوم به همراه پلکسی‌گلاس استفاده می‌گردد به همین دلیل تابلوهای چلنیوم از زیبایی قابل‌توجهی برخوردارند و از نظر فیزیکی نیز مقاومت بالایی دارند.

درگذشته بسیاری از تابلوسازی ها برای ساخت تابلوهای چلنیوم، از ابزارهای دستی استفاده می‌نمودند اما امروزه برش تمامی قسمت‌های تابلوی چلنیوم با استفاده از دستگاه‌های سی آن سی انجام می‌شود به همین دلیل این امکان به وجود آمده است تا بتوان به ساخت تابلوهایی بسیار پیچیده پرداخت و انواع طرح‌ها را در تابلوهای مختلف از جمله تابلوی داروخانه‌ها مورد اجرا قرار داد.

تابلوهای چلنیوم که می‌توان برای داروخانه مورداستفاده قرار داد عبارت‌اند از چلنیوم پلکسی دوبل، چلنیوم کریستال و پلکسی‌گلاس؛ اما علاوه بر این‌ها تابلوهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توان برای سر در داروخانه‌ها از آن‌ها استفاده نمود که از میان آن‌ها می‌توان به تابلوهای چوبی، استیل و کامپوزیت اشاره نمود.

تابلوسازی داروخانه

طراحی تابلو داروخانه

زیبایی بصری از مهم‌ترین مواردی است که در طراحی تابلو داروخانه باید به آن توجه داشت. استفاده از رنگ‌های مناسب که عمدتاً از میان رنگ‌های برند داروخانه‌ها انتخاب می‌شوند باعث می‌شود تا زیبایی تابلوها افزایش قابل‌توجهی پیدا کند. علاوه بر این ترکیب‌بندی و استفاده از نقوش زیبا در تابلوها نیز باعث زیبایی تابلو داروخانه‌ها خواهد شد و باید در هنگام طراحی موردتوجه قرار گیرد.

در کنار زیبایی بصری نکته‌ای که از اهمیت بسزایی برخوردار است قراردادن اطلاعات مهم در جای مناسب تابلو خواهد بود به‌طوری‌که مشتریان بتوانند در کمترین زمان ممکن با مشاهده تابلو، اطلاعات مهم را دریافت کنند. شماره تماس و نام داروخانه باید از اندازه، وضوح، فونت و رنگ مناسبی برخوردار باشند تا در کسری از ثانیه قابل‌مشاهده و خواندن باشند.

بهترین تابلو برای داروخانه

یکی از سؤالاتی که بسیاری از افراد دررابطه‌با تابلوی داروخانه‌ها مطرح می‌کنند این است که کدام نوع از تابلوها بهترین تابلو برای داروخانه‌ها به شمار می‌روند و از میان ده‌ها نوع تابلوی مختلف، باید به انتخاب کدام‌یک از آن‌ها بپردازند؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که برای انتخاب نوع تابلو باید قبل از هر چیز ابعاد تابلو، محل نصب، ویژگی‌های داروخانه و پیام‌هایی که قرار است به مشتریان انتقال پیدا کند، به‌دقت مورد بررسی قرار گیرند. با استفاده از این اطلاعات می‌توان مشخص نمود که کدام‌یک از تابلوها برای داروخانة موردنظر مناسب خواهد بود.

حتی در بسیاری از مواقع برای انتخاب تابلوها باید به طراحی داخلی و نمای داروخانه‌ها نیز توجه داشت. ممکن است متریال‌هایی که در نما مورداستفاده قرار گرفته‌اند در کنار برخی از انواع تابلوها هماهنگی نداشته باشند و باعث ایجاد ظاهری نامناسب در نمای داروخانه شوند.

به‌طورکلی برای داروخانه‌ها تابلوهایی مناسب‌تر خواهند بود که از نظر نورپردازی نیز مزیت‌های بیشتری را به دنبال داشته باشند. تابلوهای لایت باکس و اکثر تابلوهای چلنیوم از این منظر گزینه مناسبی به شمار می‌روند و استفاده از آن‌ها باعث می‌شود تابلوها در شب نیز به بهترین شکل ممکن دیده شوند. تابلوهایی که از نورپردازی مناسب برخوردارند، برای اکثر داروخانه‌ها به‌خصوص داروخانه‌های شبانه‌روزی، ضروری به شمار خواهند رفت.