دکوراسیون داروخانه کوچک

داروخانه یکی از مکان‌هایی است، که بدون شک تمام انسان‌ها با هر قومیت و ملتی به آن مراجعه می‌کنند. علت آن‌هم این است که تمامی مردم به دارو و وسایل بهداشتی نیاز پیدا خواهند کرد و برای تهیه آن باید به داروخانه مراجعه کنند. ازاین‌رو طراحی دکوراسیون داروخانه بسیار مهم است. مخصوصاً دکوراسیون داروخانه کوچک، زیرا امکان مانور در دکور آن محدودتر است.

رنگ در دکوراسیون داروخانه کوچک

رنگ یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین عوامل، در دکوراسیون داروخانه کوچک است. علت آن‌هم این است که، با استفاده از رنگ می‌توانید فضا را دل‌باز و یا دلگیر نشان دهید. آن‌هم بدون اینکه به دیگر وسایل دست‌زده شود. بنابراین برای دکوراسیون داروخانه کوچک، حتماً به رنگ اهمیت دهید.

“گروه معماران شهرآرا متخصص در اجرا دکوراسیون داروخانه و مراکز پزشکی”

تماس با کارشناسان گروه معماران شهرآرا جهت دریافت مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه
۲۶۱۴ ۶۹۹ ۰۹۱۳

با تکمیل فرم درخواست مشاوره، کارشناسان ما با توجه به درخواست ارسالی، با شما تماس خواهند گرفت.
فرم درخواست مشاوره

بهترین رنگ برای دکوراسیون داروخانه کوچک، رنگ سفید است. زیرا هم فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. هم به فضا احساس آرامش و سکوت می‌بخشد و همچنین تمیزی را در فضا حاکم می‌کند. تمیزی یکی از مهم‌ترین المان در داروخانه‌هاست. بنابراین با استفاده از رنگ سفید می‌توانید آن را کاملاً در داروخانه رعایت کنید. از طرفی استفاده از رنگ سفید کمک می‌کند، تا راحت‌تر قفسه‌ها و داروها شناسایی شوند. بنابراین خدمات به مشتریان سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

نور و تأثیر مثبت و منفی آن در دکوراسیون داروخانه کوچک

در معماری و طراحی و دکوراسیون فضاها، یکی از مهم‌ترین موضوعات خوانایی و دعوت‌کنندگی ورودی مکان‌ها است. در دکوراسیون داروخانه کوچک، به دلیل کمبود فضا برای نشان دادن تمام اجناسشان، با چیدمان قفسه جلوی شیشه‌های کنار در، این موضوع را کاملاً بی‌اهمیت جلوه می‌دهند. علاوه بر آن نور مستقیم روی داروهای این قفسه‌ها تأثیرات مخربی می‌گذارد.

اول اینکه قفسه‌ها با نور مستقیم به‌مرور زمان، دچار زنگ‌زدگی می‌شوند و ظاهر غلط‌اندازی به داروخانه می‌دهند. علت دوم این است که، نور مستقیم روی اجناس و داروها به‌مرورزمان از عمر آنها کاهش می‌دهد و یا ممکن است به دلیل واکنش‌های شیمیایی روی داروها، آنها را خراب کند.

از طرفی برای افرادی که برای اولین بار می‌خواهند، از این داروخانه خرید کنند. جلوه زیبا و چشمگیری وجود ندارد. بهتر است قفسه‌بندی در دکوراسیون داروخانه کوچک،در تمام دیوارها به‌جز دو دیوار شیشه‌ای کنار درب ورودی صورت بگیرد.

تأثیر خطوط در دکوراسیون داروخانه کوچک

شاید بسیاری از افراد، به این موضوع توجه نداشته باشند. که خطوط صاف و منحنی چقدر می‌تواند در کوچک و یا بزرگ کردن فضا تأثیرگذار باشد. استفاده از خطوط منحنی در دکوراسیون داروخانه کوچک، می‌تواند در بزرگ‌تر نشان دادن فضا بسیار مؤثر باشد.

دکوراسیون داروخانه کوچکی، دریکی از شهرهای آلمان که توسط گروه معماری lfgroup انجام‌شده. که نمونه‌ای از این دسته از داروخانه‌هاست. در سقف آن از خطوط منحنی در کنار خطوط صاف استفاده‌شده است. همین امر موجب دل‌باز شدن داروخانه شده است.

استفاده از خطوط منحنی و صاف به‌صورت نقاشی روی سقف، علاوه بر تأثیرگذاری در دکوراسیون، هزینه کمتری را به‌منظور دل‌بازی فضا، نسبت به دیگر المانها دارد.

اهمیت جزیره در دکوراسیون داروخانه

ایجاد جزیره در داروخانه بسیار مهم است. جزیره به فضایی گفته میشود که، شامل قفسه و فضایی برای مشاوره گرفتن مراجعین است. امکان ایجاد این فضا در دکوراسیون داروخانه کوچک، خیلی ممکن نیست. اما میتوانید با گذاشتن یک قفسه گردان، در گوشه ای از داروخانه، بروشورهای مربوط به اجناس را به مراجعین ارائه دهید.

 این فضا میتواند در کنترل زمان نیز به شما کمک کند. زیرا افراد خودشان بروشورها را مطالعه میکنند و دیگر نیازی نیست، تا شما زمانی را به توضیح اجناس برای مراجعین اختصاص دهید.

استفاده از شیشه و چوب در دکوراسیون داروخانه کوچک

در بیشتر داروخانه‌ها برای ایجاد امنیت بیشتر و محکم بودن محل نگهداری داروها، از قفسه‌هایی با اسکلت فلزی و کف و دیواره‌های چوبی استفاده می‌کنند. استفاده از چوب یا شیشه کاملاً بسته به، سلیقه صاحب داروخانه دارد. اما برای رسیدن به داروخانه ایده ال بهتر است، مزایا و معایب هر دو را بدانید و سپس انتخاب کنید.

قفسه‌های چوبی: کم‌خطرتر هستند.  احتمال شکستن و آسیب رساندن به افراد، در این قفسه‌ها کمتر است. نور در این قفسه، به‌طور یکنواخت به طبقات می‌رسد.

قفسه‌های شیشه‌ای: در قفسه‌های چوبی ممکن است، در اثر تحمل بار زیاد خمیدگی ایجاد شود. این امر در مورد قفسه شیشه‌ای وجود ندارد. نور در این قفسه، به‌طور نسبی به طبقات پایین‌تر می‌رسد. زیرا اجناس روی‌هم سایه می‌اندازند.

اهمیت سبک ها در دکوراسیون داروخانه کوچک

شاید شما هم به داروخانه ای رفته باشید، که ارتفاع وسایل، نوع قفسه ها و… در آن با دیگر داروخانه­ ها متفاوت بوده است. در جنس و رنگ مصالح استفاده شده در داروخانه ­ها میتواند تنوع وجود داشته باشد. شما میتوانید با سلیقه خود مصالح را انتخاب کنید.

تفاوت داروخانه و دراگ استور

خیلی از افراد تفاوت داروخانه و دراگ استور را نمی‌دانند. دراگ استور تقریباً همان داروخانه است. با این تفاوت که در داروخانه فقط دارو و وسایل بهداشتی به فروش می‌رسد. اما دراگ استور همانند فروشگاه است. که علاوه بر دارو و وسایل بهداشتی، وسایل مربوط به کمک‌های اولیه و محصولات دیگری نیز عرضه می‌گردد.