سریع، جمع‌وجور، کارآمد. کمک داروساز رباتیک 

داروخانه شما دارای پرسنل، دارو و انبار دارو است که از همه آن ها می توانید در کمترین فضا هم به بهترین نحو استفاده کنید. استفاده از ربات در دکوراسیون داروخانه بسیار حائز اهمیت است و به شما در طراحی داروخانه بسیار می تواند کمک کند.

ربات کمک داروساز به شما در انبار کردن دارو و توزیع داروها بسیار کمک می کند.
استفاده مقرون‌به‌صرفه از تمام منابع یک فاکتور کلیدی در بهره‌وری داروخانه شما است.
نسخه‌پیچ رباتیک می‌تواند به‌صورت یکپارچه و بدون مشکل در گردش کار داروخانه شما ادغام شود و ضمن ایجاد حداکثر انعطاف‌پذیری و عملکرد، از فضای بسیار کمی استفاده می‌کند.
اولین قدم در این مسیر، تجزیه‌وتحلیل فرایند توزیع داروخانه شماست.

نتیجه این کار موجب ارتقاء کارایی، از جمله گردش کار روان و رضایت مشتری‌ها خواهد بود.

یکپارچه‌سازی موفقیت‌آمیز به معنای پارتیشن‌بندی مناسب داروخانه است.

مدل راه‌حل توصیف شده در اینجا بر اساس اصل 20/80 عمل می‌کند و به‌ویژه برای مفاهیم داروخانه‌ای مناسب است که در آنها نسبت بهینه هزینه – سود از اهمیت زیادی برخوردار است. مفهوم داروخانه‌ای که در اینجا شرح داده شده، نسخه‌پیچی رباتیک است که بسته‌های دارویی سریع‌السیر را ذخیره می‌نماید که تقریباً 80٪ از بسته‌های توزیع روزانه را به خود اختصاص می‌دهد.

سیستم کشویی داروخانه فضای ذخیره‌سازی بهینه‌ای را برای 20٪ باقی‌مانده محصولات فراهم می‌کند. مهم‌ترین نکته تقسیم‌بندی مناسب موجودی است که بر اساس فراوانی تقاضا تقسیم می‌شود. علاوه بر این، باید به دور از چشم مشتری، به‌راحتی در دسترس داروساز باشد. در نهایت، ترکیب 80٪ و 20٪، موجب رضایت 100 درصدی مشتری می‌شود.
جهت کارایی بیشتر محل ذخیره‌سازی کالا را جدا نمایید.

داروخانه مدل موردبحث، مفهوم ذخیره‌سازی بهینه داروها را با استفاده از نسخه‌پیچ رباتیک نشان می‌دهد .

با داروساز رباتیک حدود 80٪ از داروهای شما تحت کنترل خودکار قرار دارند.

تأمین موجودی داروها در انبار

1- ورود داروها در سیستم مدیریت کالا و تهیه کالای به‌صورت هم‌زمان از مکان مشابهی انجام می‌شود. این کار باعث صرفه‌جویی در میزان جابه‌جایی و زمان می‌شود.

2- ذخیره سریع و بدون خطا با کمک سیستم موقعیت‌یابی نوری (OPS). یک دریچه باز می‌شود و پرتو لیزر دقیقاً فضای ذخیره‌سازی صحیح را نشان می‌دهد.

3- پس از قراردادن، تعداد بسته‌های موجود با اسکنر دستی تأیید می‌شود.

توزیع داروها

4- داروها با استفاده از نرم‌افزار داروخانه درخواست می‌شوند، دستیار بسته‌ها را برداشته و آنها را به یکی از هشت نقطه توزیع احتمالی منتقل می‌کند.

5- بسته‌ها مستقیماً در پیشخوان مشاوره به سینی توزیع کالا تحویل داده می‌شوند.

6- پرسنل با مشتری در تماس‌اند و می‌توانند از وقت خود برای مشاوره و فروش استفاده کنند و با سیستم کشویی می‌توانید 20٪ باقیمانده محصولات را برای دسترسی بهینه سازماندهی کنید.

قرارگیری در زیر قفسه‌های ویترین: موجودی اضافی کالاهای نمایش داده شده مستقیماً در زیر قفسه‌ها در کشوهای نیمکت ذخیره می‌شود.
استقرار در پیشخوان های فروش: آن دسته از داروهایی که بیشتر در روز درخواست می‌شوند نیز در کشوهای میز برای دسترسی فوری ذخیره می‌شوند.

راه‌حل‌های خودکار به‌اندازه داروخانه شما منحصربه‌فرد می‌باشند. ربات ها دقیقاً با شرایط هر داروخانه سازگار است.

ربات  B0 با تنها 2 مترمربع، یک راه‌حل ایده‌آل برای داروخانه‌های کوچک، تا Consis B5 با ظرفیت حدود 17000 بسته،  یک راه‌حل بهینه برای هر نوع داروخانه ارائه می‌دهد.

وقت کاری ارزشمند خود را به مشتریان خود اختصاص دهید، نه به انبار کردن داروها و شمارش و موجودی و توزیع دارو.

برچسب‌گذاری کاملاً خودکار داروها قبل از توزیع، بدون زحمت و کارایی ارائه می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد تا از زمان صرفه‌جویی شده برای مشاوره به مشتریان خود استفاده کنید تا اینکه برچسب داروها را بزنید.

 

اتوماسیون یک مرحله مهم برای داروخانه شما است.  سیستمی است که دقیقاً متناسب با نیازهای شما در حداقل فضا سازگار است.

طراحی جمع‌وجور رباتیک های داروساز  با فضای کمی که دارد باعث قرارگیری مستقیم توزیع‌کننده رباتیک در پشت قفسه‌های OTC می‌شود. این امر مسیرهای توزیع کوتاه سریع بسته‌ها را تضمین می‌نماید.  استفاده از تجهیزات و تسمه‌های نقاله اغلب غیرضروری است.

طراحی فردی – برای مطابقت با لوازم شما.

ربات ها در طراحی داروخانه شما، نه فقط از نظر فضا بلکه از نظر ظاهری بسیار مناسب است. باتوجه‌به رنگ چارچوب واحد، گزینه‌های شما یک سیگنال سفید یا یک ظاهر مدرن با فلز خاکستری نقره‌ای است.

از نظر رنگ و انتخاب مواد، پانل‌های جلو و کناره می‌توانند، با گزینه‌های تقریباً بی‌نهایت از نظر رنگ و موارد انتخابی آزادانه تنظیم شوند. فیتر مغازه شما می‌تواند بیشتر به شما مشاوره دهد.

 تضمین حداکثر کارایی 

اصل 20/80 به معنای حداقل سرمایه‌گذاری برای حداکثر کارایی است. اولویت‌بندی برای نگهداری و توزیع داروهای سریع، امکان مانور بیشتر در بودجه و انعطاف‌پذیری باتوجه‌به فضای موجود را فراهم می‌نماید.

حداکثر هشت نقطه توزیع که شش نقطه از آنها می‌توانند بیش از ارتفاع سر باشند، می‌توانند بدون محدودیت قرار بگیرند و مسیرهای کوتاه حمل‌ونقل را از طریق chute های ساده امکان‌پذیر نمایند. با این کار نیازی به تجهیزات نوار نقاله پیچیده نیست.

سایر نقاط احتمالی توزیع

توزیع هم‌زمان چندین بسته با عملکرد چندگزینه‌ای حتی در صورت قطع برق!

قطع برق یا خرابی کامپیوتر، حذف دستی بسته‌های Consis B در شرایط اضطراری ساده است. کافی است درب کشویی شیشه‌ای را باز کنید، بسته را بردارید، کار شما تمام است.

Consis B جمع‌وجور و مناسب هر داروخانه است.

نسخه‌پیچی از  کانال هایی به‌اندازه 2 مترمربع شروع می‌شوند. طراحی هوشمند، تراکم ذخیره‌سازی بسیار بالا را تضمین می‌کند. این امر باعث صرفه‌جویی در فضا و ایجاد مسیرهای کوتاه توزیع می‌شود.

و قادر به برچسب‌گذاری کاملاً خودکار است.این کار اطمینان بیشتر و صرفه‌جویی در وقت قابل‌توجهی را تضمین می‌کند.

 

مزایای آن در یک نگاه کلی

  • دریافت سریع کالا را تضمین می‌کند.
  • ورود داروها در سیستم مدیریت موجودی و تهیه کالابه‌صورت هم‌زمان از مکان مشابه انجام می‌شود. این کار باعث صرفه‌جویی در میزان جابه‌جایی و زمان می‌شود.
  • سیستم موقعیت‌یابی نوری (OPS) به معنای ساده و ایمن بودن کالا است.
  • کاملاً در طراحی داروخانه شما ادغام می‌شود.
  • در رنگ‌های مختلف با یک یا دو ترکیب موجود است. انتخاب رنگ و مواد برای پنل‌های جلو و کناره تقریباً بی‌نهایت است.

طرز عمل بسیار ساده است!

ربات ها مجهز به یک صفحه‌نمایش لمسی با قابلیت تنظیم ارتفاع و یک اسکنر است. نرم‌افزار  آن، عملکرد را ساده کرده و می‌تواند بدون مشکل به سیستم مدیریت کالای شما متصل شود

پرکردن آسان است!

به لطف پله برداشت، دسترسی به کانال‌های ذخیره‌سازی فوقانی آسان است. کافی است پله را با پای خود بیرون بیاورید و قدم بردارید. پس از تکمیل تأمین موجودی کالا، پله فقط با یک تماس ملایم به طور خودکار بسته می‌شود.

توجه:

سیستم های رباتیک هنوز در ایران راه اندازی نشده است و این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی به داروسازان عزیز است.