خلاصه: طراحی دکوراسیون مطب زیبایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های درمان است  که بسیار تخصصی است و شامل اصول بهداشتی بسیار ظریف و دقیق است. در طراحی دکوراسیون مطب زیبایی باید به اصول طراحی  درمانی توجه ویژه کرد. این طراحی می‌تواند به بهبود کار و افزایش مراجعه‌کننده بیانجامد.

دکوراسیون مطب زیبایی

دکوراسیون مطب می‌بایست برگرفته از ایده‌هایی باشد که توسط طبیعت به طراحان داده می‌شود. طراحان برای طراحی از مفهوم طراحی و درون‌نگری و روانشناسی کلی که از شخصیت افراد و انسان‌ها حاصل می‌شود بهره می‌گیرند، این مورد از منحنی شخصیت‌های انسانی حاصل می‌شود. در طراحی مطب‌های زیبایی می‌بایست طراحان به دفتر درمانگاه، اتاق مشاوره، اتاق ماساژ، اتاق عمل و اتاق بازیابی و بخش اداری و انتظار توجه کنند. دکوراسیون مطب زیبایی را می‌توان با طراحی شیشه‌ای انجام داد که بشود حریم خصوصی را بین مراجعه‌کنندگان ایجاد کرد. با استفاده از سیستم نورپردازی آکریلیک برای برآوردن نور یکنواخت می‌توان یک محیط خیلی خوب را برای انجام و عمل و طراحی‌های زیبایی ساخت.

در شناخت و طراحی مطب زیبایی باید کاری کرد که این نوع عمل‌ها از کلمه مصنوعی که در اذهان است بیرون بیاید، کلمه مصنوعی بدان معنی است که طراحی یا ساخت و …. توسط انسان ساخته‌شده است، اما باید با تخصص پزشکان و همچنین طراحی خلاقانه و مدرن طراحان که خود هنری کامل است این کلمه مصنوعی کاملاً از بین برود.

زیبایی 1 1024x618 1

هدف جراحی زیبایی، بهبود ظاهر فرد و درنتیجه، اعتمادبه‌نفس است. جراحی زیبایی را می‌توان در هر قسمت از صورت و بدن انجام داد. پس در طراحی دکوراسیون مطب زیبایی باید به این تعریف آشنا بود.

سالن‌های زیبایی ثابت کرده‌اند که مقاوم در برابر رکوردهای اقتصادی هستند، بنابراین نیازی به نگرانی نیست که آنها براثر فشار اقتصادی یا بی‌پولی مردم یک جامعه به‌زودی ناپدید شوند. طراحی و دکوراسیون مطب زیبایی دارای برنامه‌ریزی و مطابق با الزاماتی هست که به‌صورت خلاصه‌وار در این موارد صحبت می‌کنیم.

بهداشت در مطب زیبایی

سالن‌های زیبایی ملزم به استفاده از تجهیزات بهداشتی هستند پس در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی می‌بایست فضایی برای تجهیزات بهداشتی تشکیل داد. مطب‌های زیبایی می‌بایست دارای اتاق‌های مختص به هر عمل و یا کاری باشند، پس یک طراح عالی می‌بایست از حداقل فضا برای ایجاد یک محیط خوب و عالی استفاده کند.

سالن‌های زیبایی از اتاق‌های بهداشتی باید استفاده کنند، این اتاق‌ها شامل ماساژ، پدی کور و سایر اتاق‌های ویژه است که هرکدام از آنها باید با الزامات خاص مطابقت داشته باشد. طراحی دکوراسیون مطب پزشکی که توسط طراحان ایجادشده می‌بایست حفاظت و ایمنی را داشته باشد چون اقلام و لوازم بهداشتی اغلب به‌راحتی آتش می‌گیرند و طوری طراحی شوند که بهداشت در این اتاق‌ها به‌راحتی اجرا شود.

مطب زیبایی 1024x618 1

یکی از اصول مهم دکوراسیون کلینیک زیبایی فضای کاری هست که باید به نحو مؤثر مورداستفاده قرار گیرد. برای این منظور از روش‌های مختلف استفاده می‌شود، دیوارهای شعاعی و منحنی، پارتیشن‌های شفاف، قفسه‌های شفاف و ترکیبی برای ابزار و دکوراسیون. هنگام طراحی دکوراسیون مطب پزشکی، سعی باید کرد از راهروها اضافی جلوگیری کرد و فضاهای بازتر را ایجاد کنیم. روشنایی محیط ، اگر به‌صورت طبیعی باشد، می‌توان از نور طبیعی با نور مصنوعی  استفاده کرد که یک محیط شفاف  با نور خوب ایجاد نمود. مثلاً اگر محیط دارای نور طبیعی باشد می‌شود به‌عنوان یک ایده عالی برای دکوراسیون مطب از پنجره پانوراما استفاده کرد که به محیط یک زیبایی بی‌نظیر را هدیه می‌کند.

فضای کاری هست که باید به نحو مؤثر مورداستفاده قرار گیرد. برای این منظور از روش‌های مختلف استفاده می‌شود. دیوارهای شعاعی و منحنی، پارتیشن‌های شفاف، قفسه‌های شفاف و ترکیبی برای ابزار و دکوراسیون. هنگام طراحی دکوراسیون مطب پزشکی، سعی باید کرد از راهروها اضافی جلوگیری کرد و فضاهای بازتر را ایجاد کنیم. روشنایی محیط ، اگر به‌صورت طبیعی باشد، می‌توان از نور طبیعی با نور مصنوعی استفاده کرد که یک محیط شفاف با نور خوب ایجاد نمود. مثلاً اگر محیط دارای نور طبیعی باشد می‌شود به‌عنوان یک ایده عالی برای دکوراسیون مطب زیبایی از پنجره پانوراما استفاده کرد که به محیط یک زیبایی بی‌نظیر را هدیه می‌کند.

باید این را هم در نظر داشت که در مطب زیبایی حریم خصوصی مراجعه‌کنندگان بسیار مهم است و باید طوری طراحی ایجاد کرد که مراجعین احساس امنیت کنند.

در طراحی مطب زیبایی مراجعین باید راحت باشند، پس باید محیط دارای صندلی و مبل‌های راحت باشند تا مراجعین بتوانند در کمال آرامش منتظر باشند و یا در هنگام کار بر روی خودشان که توسط متخصصین زیبایی انجام می‌شود راحتی را درک کنند.

طراحی رنگ و مبلمان در دکوراسیون مطب زیبایی

در طراحی مطب زیبایی مبلمان مورد انتظار باید با پارچه‌ای بادوام و راحت پوشانده شود که دارای یک رنگ زیبا و آرام‌بخش مانند آبی یا سبز باشد.

ازآنجاکه سالن‌ها زیبایی در درجه اول توسط زنان بازدید می‌شوند، ایده عالی دکوراسیون مطب زیبایی برای ادغام جزئیات دخترانه و زنانه در سالن زیبایی است. از رنگ‌های زنانه (سایه‌های صورتی یا قرمز) در طراحی سالن استفاده باید کرد.

همچنین در طراحی استفاده از عروسک‌هایی با اشکال مختلف بسیار تأثیر مثبت خواهد داشت.

استفاده از سنگ مرمر برای کف‌پوش برای سالن‌های زیبایی و مطب‌های زیبایی بسیار قابل‌توجه است، سطح باید راحت باشد که مراجعین که اغلب زن هستند با آرامش بتوانند درک عمیقی از خود و زیبایی خود داشته باشند.

در دکوراسیون انتخاب تصاویر متنوع و زیبا برای دیوارها بسیار مهم است.

طبیعت پر از زیبایی هست و می‌شود به‌عنوان ایده از طبیعت استفاده کرد، زیبایی اصلی در طبیعت است و با استفاده از طبیعت می‌توان بهترین روش‌ها مطب را طراحی کرد.

امتیاز دهی