نام پروژه: داروخانه آفتاب
موقعیت: اصفهان،خیابان دشتستان
زمان و مدت اجرا: پاییز 97،دوماه
مجری: گروه معماران شهرآرا

پروژه داروخانه آفتاب به مساحت تقریباً 150 مترمربع متعلق به آقای دکتر صمد زاده که سابقه‌ی 60 ساله در این زمینه داشتند و این سابقه را وجه تمایزی میان سایر داروخانه‌ها می‌دانستند و تمایل داشتند که تغییر دیگری ایجاد کنند و تصمیم بر جابه‌جایی و تغییر دکوراسیون گرفتند. بر همین اساس اجرای دکوراسیون داروخانه را به گروه معماران شهرآرا سپردند.

با توجه به مذاکرات اولیه و تکمیل فرم صورت ‌وضعیت توسط جناب دکتر، فضاهایی که نیاز داشتند در طراحی لحاظ شود: انبار، فضا برای داروهای ساختنی، فضا برای محصولات آرایشی و بهداشتی، صندوق و فضای کافی برای نشیمن مراجعه‌کنندگان.

scaled

aftab pharmacy site1 1

pharmacy aftab 19

pharmacy aftab 11

یکی از مشکلات این پروژه محدود بودن زمان بود و اینکه کاربری قبل محل خریداری‌شده فروشگاه بوده، پس برای طراحی باید دقت بیشتری به خرج داده می‌شد تا فضا کاملاً مطابق با استاندارهای داروخانه طراحی و اجرا شود.

pharmacy aftab 8 pharmacy aftab 18

pharmacy aftab 10 pharmacy aftab 15

با توجه به سلیقه کارفرما و بودجه، طراحی فضا را به سمت مکانی آرام‌بخش برای مراجعه‌کنندگان و همچنین فراهم شدن فضای مناسب جهت تعبیه‌ی محصولات بیشتر، بردیم.

برای حل مشکل محدود بودن زمان در اجرا کار را به چند قسمت تقسیم کردیم و در پروژه گروه‌های مختلف همزمان مشغول کار بودند. و یکی دیگر از چالش‌ها در طراحی وجود فضاهای پرت ملک بود که کاربری  نداشتند و با طراحی و اجرای مناسب توانستیم از پرتی بیش اندازه جلوگیری و تبدیل به قفسه های قابل‌استفاده بکنیم.

pharmacy aftab 17 1
برای نورپردازی داروخانه آفتاب 1700 عدد لامپ LED برای زیباسازی فضا و همچنین تامین نور کافی در ساعات مختلف شبانه روز استفاده شد.
pharmacy aftab 7pharmacy aftab 13
در این پروژه موقعیت ملک به‌صورتی بود که دارای دو جداره‌ی شفاف در دو سمت بود، و به‌گونه‌ای طراحی شد که ازیک‌طرف به‌عنوان قفسه استفاده شود و سمت دیگر که به‌طرف خیابان اصلی بود به‌عنوان فضای تبلیغاتی، که علاوه بر معرفی داروخانه محلی برای تبلیغات برندهای مختلف و همچنین کسب درآمد برای داروخانه آفتاب باشد.
pharmacy aftab 5 pharmacy aftab 6

pharmacy aftab 4 pharmacy aftab2

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا