پنج نکته مهم در دکوراسیون داروخانه شبانه روزی

به پاسِ قدردانی از زحماتِ کادر درمان در این ده ماه
22 شهریور , 1399
دیتا مشهد
22 شهریور , 1399
داروخانه شبانه روزی

خلاصه:طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه روزی و به طور کلی داروخانه ها از جمله موضوعات مهمی است که باید از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده شود تا بتوان نیازمندی های اولیه در آن را شناسایی کرده و در راستای رفع این موارد بقیه مراحل طراحی را به درستی پیش برد.


طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی و به‌طورکلی داروخانه‌ها ازجمله موضوعات مهمی است که باید از جنبه‌های مختلف موردبررسی قرار داده شود تا بتوان نیازمندی‌های اولیه را شناسایی کرده و در راستای رفع آن‌ها بقیه مراحل طراحی را پیش برد. طراحی دکوراسیون داروخانه‌ها نه تنها از منظر زیبایی دارای اهمیت است بلکه باید مواردی نظیر سهولت دسترسی به داروها توسط پرسنل و آسایش و راحتی مشتریان نیز در آن لحاظ گردد. به بیان ساده‌تر در داروخانه‌ها به‌ویژه اگر داروخانه شبانه‌روزی باشد کارایی طراحی به‌عنوان یک نقطه قوت به شمار می‌آید.

 ۵ نکته مهم در طراحی داروخانه شبانه‌روزی :

در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی و سایر داروخانه‌ها برخی از موضوعات باید بیش از بقیه موارد موردتوجه قرار گیرد. در ادامه به برخی از این عناوین و اهمیت آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

برای مشاهده نمونه داروخانه شبانه روزی که توسط گروه معماران شهرآرا طراحی و اجرا شد،کلیک کنید.

طراحی-داروخانه.
1- اهمیت قفسه‌بندی داروخانه

قفسه‌بندی داروخانه را می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی و سایر داروخانه‌ها در نظر گرفت. قفسه‌بندی‌ها باید به‌گونه‌ای باشند که کارکنان داروخانه به‌آسانی و سهولت به تمام داروها و محصولات دسترسی داشته باشند. امکان نظم دهی به محصولات موجود در داروخانه تنها از طریق قفسه‌بندی مناسب امکان‌پذیر است. درعین‌حال قفسه‌بندی داروخانه باید به‌گونه‌ای انجام شود که زیبایی بصری را نیز تأمین نماید. استفاده از حداکثر فضا از دیگر موضوعاتی است که در بحث قفسه‌بندی باید به آن پرداخته شود.

2- انتخاب رنگ‌های مناسب

در طراحی دکوراسیون داروخانه انتخاب رنگ‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند. این انتخاب رنگ باید به‌گونه‌ای انجام شود که محیط برای مراجعین که اغلب بیماران یا همراهان آن‌ها هستند محیطی عاری از استرس باشد. القاء حس آرامش در طراحی دکوراسیون داروخانه می‌تواند از طریق رنگ‌بندی‌های مناسب انجام پذیرد. از طرفی باید به این موضوع اشاره کرد که کارکنان داروخانه زمان زیادی را در این محیط می‌گذرانند و نباید با محیطی یکنواخت و خسته‌کننده مواجه باشند. در داروخانه‌های شبانه‌روزی این موضوع بیشتر از داروخانه‌های معمولی به چشم می‌آید.

گروه معماران شهرآرا متخصص در اجرا دکوراسیون داروخانه و مراکز پزشکی

call-center

تماس با ما

تماس با کارشناسان گروه معماران شهرآرا جهت دریافت مشاوره طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه
consulting

فرم درخواست مشاوره

با تکمیل فرم درخواست مشاوره، کارشناسان ما با توجه به درخواست ارسالی، با شما تماس خواهند گرفت.
 
3- نورپردازی زیبا

به‌طور کلی در طراحی داروخانه و سایر محیط‌های درمانی و بهداشتی موضوع نورپردازی نقش پررنگی دارد. نورپردازی از چند جنبه می‌تواند اهمیت داشته باشد. اولین نکته جلوه‌ای است که نورپردازی به محیط داروخانه می‌دهد و همین امر می‌تواند حتی درزمینه افزایش فروش محصولات نیز مؤثر باشد. معمولاً در داروخانه‌ها بخش‌هایی برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته می‌شود نورپردازی مناسب به‌ویژه در این بخش‌ها می‌تواند سبب جلب نظر مشتریان شده و آن‌ها را به بررسی و خرید این محصولات ترغیب نماید. از منظری دیگر همان‌گونه که در خصوص انتخاب رنگ در دکوراسیون اشاره گردید نورپردازی نیز باید به‌گونه‌ای باشد که مراجعین و کارکنان را آزار ندهد و حس آرامش را در محیط داروخانه حفظ نماید. در خصوص نورپردازی یکی دیگر از موضوعاتی که می‌تواند به طراحان کمک کند استفاده از نور طبیعی خورشید است. اگر در طراحی دکوراسیون داروخانه به‌گونه‌ای عمل شود که بتوان از نور خورشید استفاده کرد حس‌گرمی و آرامش بیشتری از این طریق به مشتریان و کارکنان منتقل‌شده و می‌تواند به‌عنوان یکی از نقاط مثبت در طراحی دکوراسیون داروخانه موردتوجه قرار گیرد.

میز منحنی در داروخانه
رنگ در داروخانه
4- وسایل مورداستفاده در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی

در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی و به‌طورکلی داروخانه‌ها استفاده از لوازم و تجهیزات از دیگر بخش‌های اساسی به شمار می‌آید. این وسایل به دو دسته کلی تقسیم می‌شود. مبلمان و وسایلی که در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و ابزار و مبلمانی که برای پرسنل تهیه گردیده است. اگر شما هم به طراحی دکوراسیون داروخانه به‌صورت مدرن علاقه دارید بهتر است مبلمان و اسباب و اثاثیه خود را نیز بر این اساس انتخاب نمایید. شما می‌توانید در کنار همه این موارد از زیبایی‌های گلدان‌های طبیعی نیز در داروخانه استفاده کنید. البته فراموش نکنید که زیاده‌روی در این امر می‌تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد.

5- قفسه بندی داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی و جلب رضایت مشتریان در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی هدف اصلی ایجاد محیطی است که بتواند رضایت مشتریان را جلب نماید. فراموش نکنید که شما باید بتوانید مشتریان خود را به مراجعه‌های بعدی به داروخانه ترغیب کنید. ازآنجایی‌که این روزها داروخانه‌ها تنها در جهت تأمین دارو فعالیت نکرده و تأمین نیاز مشتریان در خصوص لوازم‌آرایشی و بهداشتی و انواع مکمل‌های دارویی و ورزشی نیز توسط آن‌ها انجام می‌شود، جلب مشتری از طریق طراحی یک دکوراسیون جذاب می‌تواند کلید موفقیت داروخانه در مقابل رقبای خود باشد. در این میان در طراحی دکوراسیون داروخانه شبانه‌روزی به‌واسطه خدمات ویژه‌ای که در این بخش ارائه می‌دهد باید بادید وسیع‌تری به موضوع طراحی و موارد مرتبط با آن پرداخته شود.

طراحی-داروخانه.
طراحی-داروخانه.gif8
نکاتی مهم در دکوراسیون داروخانه شبانه روزی 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp