طراحی دکوراسیون آزمایشگاه

درحالی‌که آزمایشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین فضاهای بیمارستان هستند و امکانات مربوط به خدمات بهداشتی و درمانی نیز در اختیار بیماران قرار می‌دهند، معمولاً عملکرد آنها گاهی کمتر از انتظار است. بااین‌حال، پیشرفت‌های تکنولوژیکی که در حال تغییر روش کار آزمایشگاه‌ها هستند، توجه طراحان برتر صنعت مراقبت‌های بهداشتی را جلب می‌کنند، زیرا آنها به این فضاها کمک می‌کنند تا نقش مهمی در بهبود جریان کارکنان و مراجعه نمونه‌ها داشته باشند.


ارزش‌هایی که تغییر دکوراسیون کلینیک در کسب‌وکار به وجود می‌آورد:


mental-health

سلامت روحی مراجعه کنندگان

بهبود فضای موجود با یک طراحی داخلی حرفه‌ای در دکوراسیون آزمایشگاه به شکل مطلوب می‌تواند نقش مهمی در جریان کار کارکنان و همین‌طور سلامت روحی مراجعه‌کنندگان و آرامش خاطر آنها داشته باشد.

image

زیبایی ظاهری و حفظ سلامت مراجعه کنندگان

 توجه به جزئی‌ترین تجهیزات به‌اندازه بزرگ‌ترین وسایل موجود در دکوراسیون آزمایشگاه اهمیت دارد. در آزمایشگاه‌های مطرح جهان می‌توان نمونه‌هایی از دیزاین داخلی را با بهره‌مندی از باکیفیت‌ترین متریال موجود مشاهده کرد که در عین زیبایی ظاهری در حفظ سلامت بیماران نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.
flyer

برند شدن آزمایشگاه

همان‌طور که میدانید تعداد آزمایشگاه‌های مطرح در حال افزایش است و توجه به نکاتی خاص درزمینه‌های مختلف می‌تواند دربرند شدن آزمایشگاه بسیار مؤثر باشد. می‌توان گفت یکی از عواملی که به‌عنوان عامل اولیه و مهم در دید مراجعه‌کنندگان تأثیر شایانی دارد دکوراسیون داخلی و ظاهر آزمایشگاه موردنظر می‌باشد.

collaboration

انتخاب اول برای مراجعه ی بعدی

زمانی که یک آزمایشگاه از هر لحاظ مثل: تخصص پرسنل، برخورد کارکنان،پاکیزگی محیط،آرامش و امنیت محیط و هم‌چنین چیدمان و دکور مناسب برخوردار باشد،تضمین‌کننده‌ی مراجعه بعدی بیمار خواهد بود.وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

سوالات احتمالی شما از ما

1مهم‌ترین مواردی که یک مراجعه‌کننده را به مشتری دائم آزمایشگاه تبدیل می‌کند چیست؟

اولین واصلی‌ترین موضوع، جلب رضایت مراجعه‌کننده به بهترین شکل ممکن است، مواردی مانند برخورد کارکنان و انجام دادن کارهای مراجعین به‌موقع و منظم و همچنین آرامش فضا و...همگی در انتخاب آزمایشگاه مهم هستند.

2کاربردی و کم‌هزینه‌ترین تغییرات برای محیط آزمایشگاه‌ها چیست؟

کم‌هزینه‌ترین تغییرات درصورتی‌که محیط آزمایشگاه استانداردهای لازم را داشته باشد و نیاز به بازسازی نباشد تنوع در نوع یونیت‌های چرخ‌دار و بدون چرخ و همچنین کمدهای اسناد و کتاب‌خانه باعث ایجاد فضای دل‌نشین و کاربردی برای کاربران می‌گردد.

3چه نوع چیدمان و ترکیب رنگی برای دکوراسیون داخلی آزمایشگاه بهتر است؟

به‌عنوان‌مثال ترکیب رنگی هماهنگ برای قسمت‌های اصلی شامل دیوارها و کف‌پوش‌هایی که بارنگ‌های آرامش‌بخش پوشانده شده‌اند در ایجاد احساس صمیمیت و امنیت در بیماران نقشی مهم دارد. 

4جنس مصالح انتخابی برای تغییر دکوراسیون چگونه باید باشد؟

باید از مصالح و تجهیزات مرغوب و باکیفیت برای مطب و آزمایشگاه‌ها ضروری می‌باشد به دلیل اینکه اغلب مواد باکیفیت دارای دوام بهتری هستند و تمیز کردن آنها راحت‌تر می‌باشد همیشه احساسی از پاکیزگی و نشاط را برای بیماران به وجود می‌آورند ازاین‌رو احساس اعتماد مشتری به نظافت محیط بیشتر می‌شود.