تغییر دکوراسیون و بازسازی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در اماکنی مانند داروخانه، مطب و آزمایشگاه باید به آن توجه کرد و این که چرا و چه زمانی باید تغییر دکوراسیون و یا طراحی داخلی متفاوتی به وجود آید؟

درواقع می‌توان گفت اماکن درمانی که با نوعی با بیماران سروکار دارند به دلیل وجود شرایط خاص مراجعه‌کنندگان موظف هستند تا احساس آرامش و امنیت را در آنها القا کنند ازاین‌رو بافت‌های قدیمی و کهنه که فضایی کسالت‌بار و خسته‌کننده برای بیماران به وجود می‌آورند درنهایت مراجعه‌کنندگان را دل‌زده خواهند کرد ازاین‌رو انجام تغییرات دکوراسیون و طراحی داخلی ضروری به نظر می‌رسد.

چه زمانی نیاز است که برای تغییر دکوراسیون با یک طراح داخلی حرفه‌ای مشورت کنید؟

زمانی که فضای موجود در مطب، داروخانه و آزمایشگاه نیاز برای برآورده کردن نیاز شما و مراجعه‌کنندگان به‌صورت غیرمفید و نامناسب است. طراحی داخلی داروخانه به‌گونه‌ای که استفاده بهینه از فضا تا حد ممکن افزایش پیدا کند و سبک مناسبی برای جلب نظر مراجعه‌کنندگان باشد و با توجه به اصول روان‌شناختی به وجود آید. برای تحقق این امر ضروری است که با یک طراح متخصص و یا یک گروه حرفه‌ای مشورت شود و امر تغییر دکوراسیون به این کارشناسان واگذار شود. در ضمن هنگامی‌که عملیات تغییر دکوراسیون داخلی و طراحی مناسب با هارمونی مطلوب به افراد مجرب در این زمینه واگذار می‌شود هزینه‌های ترمیم و بازسازی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

چه نوع چیدمان و ترکیب رنگی برای تغییر دکوراسیون داخلی مطب، داروخانه و آزمایشگاه بهتر است؟

قبل از انتخاب وسایل ضروری برای تغییر دکوراسیون و داشتن یک چیدمان مناسب در مکان‌های موردنظر باید از اصول مناسبی پیروی کرد. مشورت با یک متخصص می‌تواند گزینه‌های مناسبی را در اختیار شما قرار بدهد. به‌عنوان‌مثال ترکیب رنگی هماهنگ برای قسمت‌های اصلی شامل دیوارها و کف‌پوش هایی که بارنگ آرامش‌بخش پوشانده شده‌اند در ایجاد احساس صمیمیت و امنیت در بیماران نقشی مهم دارد. در انتخاب مبلمان و چیدمانی که به‌نوعی با راحتی و آسایش بیماران و مراجعه‌کنندگان سروکار دارند باید دقت کرد که نشیمن مناسب و کافی وجود داشته باشد و از طیف رنگ‌هایی استفاده شود که غالباً با ترکیبی از سفید و سبز پوشیده شده‌اند تا محیطی آرام خلق شود. ترکیب رنگ‌های درخشان به همراه رنگ سفید می‌تواند فضایی دل‌نشین و خاص به‌ویژه برای داروخانه‌ها خلق کند و به محیط شخصیت بدهد.

نورپردازی مناسب برای تغییر دکوراسیون داروخانه، مطب و آزمایشگاه چگونه باید باشد؟

یکی از موارد مهمی که در انرژی بخشیدن به مراجعه‌کنندگان تأثیر زیادی در محیط داروخانه، مطب و آزمایشگاه‌ها دارد میزان نور موجود در محیط، نورپردازی صحیح و اصولی و استفاده از رنگ‌های غالب و مطلوب در سیستم‌های روشنایی هست. به‌طورکلی بهتر است که از رنگ‌هایی که ملایم‌تر هستند و طیف هماهنگ دارند برای نورپردازی  در تغییر دکوراسیون استفاده شود.

جنس مصالح انتخابی برای تغییر دکوراسیون چگونه باید باشد؟

استفاده از جنس مصالح و تجهیزات مرغوب و باکیفیت برای مطب و آزمایشگاه‌ها ضروری است به دلیل اینکه اغلب مواد باکیفیت دارای دوام بهتری هستند و تمیز کردن آنها راحت‌تر است همیشه احساسی از پاکیزگی و نشاط را برای بیماران به وجود می‌آورند ازاین‌رو احساس اعتماد مشتری به نظافت محیط بیشتر می‌شود.

چگونه یک فضای منحصربه‌فرد با تغییر دکوراسیون در داروخانه و مطب یا آزمایشگاه به وجود می‌آید؟

انتخاب سبک‌های مناسب برای تغییر دکوراسیون چیدمان وسایل و تجهیزات ضروری همین‌طور استفاده از تجهیزات جانبی با هارمونی درست به‌گونه‌ای که بهترین استفاده از محیط وجود داشته باشد در ایجاد یک فضای منحصربه‌فرد اهمیت دارد. استفاده از قفسه‌ها و شلف های چوبی که امنیت بیشتری دارند و محیطی زیباتر خلق می‌کنند برای طراحی منحصربه‌فرد ضروری به نظر می‌رسد. پیش‌بینی یک فضای مجزا برای فروش محصولاتی که مشابه با یکدیگر هستند و تمایزیافته‌اند برای داروخانه‌ها مهم است و می‌تواند مشتریان را از سردرگمی نجات داده و تجربه یک خرید جذاب را برای آنها به همراه داشته باشد.

چگونه می‌توان فضایی به‌دوراز تنش و نگرانی در محیط‌هایی مانند مطب و آزمایشگاه‌ها خلق کرد؟

طراحی فضا به شکل حرفه‌ای می‌تواند تنش را از بیماران و مراجعه‌کنندگان به مطب و آزمایشگاه‌ها دور کند و انجام تغییر دکوراسیون به این شکل نیاز به تجربه و تبحر کافی دارد. رنگ‌ها تأثیری مهم در روحیه بیماران می‌گذارند و تفکیک رنگ غالب برای فضای انتظار و مطب می‌تواند احساس مناسبی در مراجعه‌کنندگان به وجود آورد. استفاده از عناصر طبیعی مانند گل و گیاه در قسمت‌های مختلف مطب و آزمایشگاه احساس تنش را از بیماران دور کرده و حس زندگی به آنها می‌بخشد.