طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

موفقیت در کسب‌وکار پزشکی یکی از مهمات کلینیک، مطب، درمانگاه و سایر مراکز درمانی به شمار میاد، طراحی کلینیک زیبایی از اهمیت بصری فوق‌العاده‌ای برخورداره. به‌طوری‌که طراحی این‌طور جاها ممکنه روی مراجعات بعدی مطب شما هم مؤثر باشه. سفر به دنیای طراحی در صنف پزشکی متناسب با دارایی و سرمایه شماست. منتها نمی‌شه بنا به میزان سرمایه از طراحی مطب صرف‌نظر کرد. کلینیک و یا درمانگاه شما باید ازلحاظ عملکرد، زیبایی و سابقه چنان پویا باشه که این عوامل به برند سازی شما در صنف پزشکی کمک بکنه. بنابراین، قبل از اینکه دست به اقدامی بزنید نکات گردآوری‌شده توسط ما رو بررسی کنید و با مشاور متخصص مشورت نمایید فرم درخواست مشاوره سمینار برندسازی پزشکان

ابزارها و راه‌های تشویق‌کننده و محرک برای مراجعه همیشگی

کلینیک زیبایی

روی بیماران آینده سرمایه‌گذاری کنید

 • بازاریابی شما باید بر روی دکمه‌های داغ بیمارها متمرکز باشه . درواقع این دکمه‌های داغ هستند که باعث مراجعه بیمارها به مطب شما میشوند. به نظر می‌رسد تمام مشکلات، ناراحتی‌ها، سردرگمی‌ها و آشفتگی‌های بیمارها موجب انتخاب دکمه‌های داغ می‌شه.دکمه‌های داغ شامل مواردی مثل میزان درد در طول دوره درمان، شدت انتظار برای رسیدن وقت ملاقات بعدی،زیبایی،نظم و بهداشت محیط و نتایج دریافتی درمان هستند.
 • بازاریابی در صنف پزشکی به شما می‌گه به‌جای فهرست خدمات و محصولات پیشنهادی‌ بهتره که دکمه‌های داغ رو معرفی کنید.
 • یک قاعده خوب بازاریابی قبل از اینکه روی "ما" و "برای ما" متمرکز باشد، روی "شما" و "برای شما" تمرکز داره.
کلینیک زیبایی

به بیماران آینده‌تان آموزش بدید

 • ارائه اطلاعات آموزشی یکی از راه‌های جذب مراجعه‌کنندگان بعدی و حتی بیماران آینده ست سعی کنید به‌جای اینکه از اعتبارات و افتخارات خودتون بگید و یا لیست بلندبالا از خدماتتون رو در اختیار مشتریان بذارید ، به آن‌ها ایده و راهنمایی بدید.
 • به مراجعه‌کنندگان بعدی بگید به چه مواردی هنگام انتخاب پزشک توجه کنند، چجوری از سلامتی خود مراقبت کنند و یا از مزایای برخی خدمات مرتبط اطلاعات در اختیارشون بذارید.
 • بازاریابی مبتنی بر آموزش، به مراجعه‌کنندگان شما اطمینان میده که آن‌ها با بازاریابی ارزشمند روبرو هستند نه صرفاً یک تبلیغات آزاردهنده

چرا باید کلینیک زیبایی بصری داشته باشد؟

داشتن محیط زیبا،راحت و امن لازمه شروع برای همه ی کسب و کارهاست،مخصوصا کلینیک های زیبایی.ایجاد محیط راحت برای مراجعه کننده ها احترام به اونهاست و یکی از مواردی هست که در بازاریابی پزشکی هم مهمه.

موارد مهم در طراحی کلینیک زیبایی

 • توجه به جزییات ازجمله طراحی میز پذیرش مهم هست و باید مطابق با اصول استاندارد ارگونومی انجام بشه .
 • استفاده از بهترین مواد مصرفی از موارد دیگه با اهمیت برای خلق فضایی مناسب هست.
 • برای بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی بهتره تماماً از چوب استفاده نشه تا فضا یکنواخت نباشه ولی برای طراحی میز پذیرش میشه با استفاده از چوب ام دی اف فضای سالن انتظار را از حالت یکنواختی و سادگی بیرون آورد.
 • استفاده از یک فرم زیبا به‌عنوان محلی برای نشستن بیماران در سالن انتظار می‌تونه کلینیک زیبایی را از فضاهای مشابه متمایز کنه
 • نوع رنگ‌آمیزی غالب در فضای کلی کلینیک از مهم‌ترین مواردی هست که در طراحی و بازسازی کلینیک زیبایی موردتوجه معماران و طراحان حرفه‌ای قرار می‌گیره رنگ‌هایی که مناسب محیط داخلی کلینیک زیبایی هستند معمولاً رنگ‌های روشن هستند. رنگ سفید در رأس رنگ‌های مناسب و کاربردی قرار داره و به دلیل اینکه نور را به خوبی بازتاب میکنه و نمادی از طراوت و شفافیت هست اولین رنگیه که کارشناسان طراحی برای دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنند. استفاده از رنگ‌های ملایم دیگه در کنار رنگ سفید می‌تونه حالت سرد ظاهر کلینیک رو از بین ببره و با ایجاد کنتراست ساده فضایی سرزنده و متفاوت رو خلق کنه. این نکته باید در نظر گرفته بشه که رنگ‌های تند برای معماری داخلی و کلینیک مناسب نیستند.

طراحی و اجرا کلینیک زیبایی دکتر دورودی

برای اطلاعات بیشتر از طراحی تا اجرا این پروژه کلیک کنید.

برخی از نمونه کارها

 • ورودی داروخانه

ارزش هایی که با طراحی مطب و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره


team

امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد

یک کلینیک زیبایی متفاوت با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کننده ها بیشتر میکنه و درنهایت امکان مراجعه بعدی و معرفی شما به افراد دیگه بیشتر میشه .البته اینو باید بگیم که اگر شما در کارتون مهارت نداشته باشید و یا مشکلات دیگه ای مثل نداشتن پرسنل خوب و نبود نظم در نوبت دهی و...داشته باشد حتی اگر بهترین وخاص ترین دکوراسیون رو داشته باشید مراجعه کننده های خودتون رو از دست میدید!اما اگر عکس این موضوع باشه و شما در کار خود متخصص باشید اما محیط خوبی نداشته باشید مثل این هست که شناسنامه نداشته باشید!
user

احساس آرامش را در بیماران ایجاد می‌کند

اگر به هردلیلی در ویزیت بیمارها تاخیر بوجو بیاد،چقدر حاضر هستند صبر کنند؟ طراحی سالن انتظار نوع فعالیت‌هایی که بیمارها در این قسمت انجام می‌دهند باید موردتوجه قرار بگیره تا احساس کسالت و خستگی از انتظار در بیماران به وجود نیاد و تا حد امکان متوجه گذر زمان نشند.
settings

کاهش بی‌نظمی در مطب

کلینیک زیبایی مکانی ست که برای استفاده از خدمات ، بنابراین با طراحی مناسب و رعایت استانداردها می توان فضایی مدرن ایجاد کرد و دست کارکنان رو برای استفاده بهینه از فضای داخلی باز گذاشت به این ترتیب از ایجاد اغتشاش و شلوغی اضافی در کاربرد تجهیزات داخلی جلوگیری میشه


وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

چند میگیرید طراحی و بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!
قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی کلینیک زیبایی به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و... باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
فرم بررسی وضعیت دکوراسیون کلینیک زیبایی

سوالات احتمالی شما از ما

1جنس مصالح انتخابی برای کلینیک زیبایی چگونه باید باشد؟

استفاده از جنس مصالح و تجهیزات مرغوب و باکیفیت برای کلینیک ضروری می‌باشد به دلیل این‌که اغلب مواد باکیفیت دارای دوام بهتری هستند و تمیز کردن آنها راحت‌تر می‌باشد همیشه احساسی از پاکیزگی و نشاط را برای مراجعه‌کنندگان به وجود می‌آورند ازاین‌رو احساس اعتماد مشتری به نظافت محیط بیشتر می‌شود.

2چه نوع چیدمان و ترکیب رنگی برای دکوراسیون کلینیک زیبایی بهتر است؟

قبل از انتخاب وسایل ضروری برای یک چیدمان مناسب در مکان‌های موردنظر باید از اصول مناسب پیروی کرد. مشورت با یک متخصص می‌تواند گزینه‌های مناسبی را در اختیار شما قرار بدهد. به‌عنوان‌مثال ترکیب رنگی هماهنگ برای قسمت‌های اصلی شامل دیوارها و کف‌پوش‌هایی که بارنگ آرامش‌بخش پوشانده شده‌اند در ایجاد احساس صمیمیت و امنیت در بیماران نقشی مهم دارد. در انتخاب مبلمان و چیدمانی که به‌نوعی با راحتی و آسایش بیماران و مراجعه‌کنندگان سروکار دارند باید دقت کرد که نشیمن مناسب و کافی وجود داشته باشد و از طیف رنگ‌هایی استفاده شود که غالباً با ترکیبی از سفید و سبز پوشیده شده‌اند تا محیطی آرام خلق شود. ترکیب رنگ‌های درخشان به همراه رنگ سفید می‌تواند فضایی دل‌نشین و خاص به‌ویژه برای داروخانه‌ها خلق کند و به محیط شخصیت بدهد.

3چگونه یک دکوراسیون متمایز نسبت به رقبا خلق کنیم؟

یک عامل مهم در تغییرات دکوراسیون متفاوت در هر مکان توجه به کاربری آن با توجه به سن و سال و روحیه افرادی می‌باشد که با مکان موردنظر به هر نحوی ارتباط دارند. تغییرات اساسی برای خلق یک دکوراسیون منحصر به فرد شامل تغییر پوشش دیوارها، کف و سقف می‌شود و رنگ‌آمیزی مطلوب با ترکیبی از دیوار پوش های جدید فضایی خارق‌العاده ایجاد می‌کند.

Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp