بازسازی مطب_خلاصه محتوا: با گران شدن قیمت ملک در چند سال اخیر بسیاری ترجیح می‌دهند به‌جای خرید ملک‌های بزرگ‌تر و مجلل‌تر، دست به بازسازی ملک خود بزنند تا در کنار ایجاد محیطی متفاوت، هزینه‌ها را به‌طور چشم‌گیری کاهش دهند.

در این مطلب نکات اساسی که رعایت آن‌ها برای بازسازی مطب الزامی است را باهم بررسی می‌کنیم؛ بنابراین اگر قصد دارید تغییرات اساسی را در دکوراسیون مطب پزشکی خود ایجاد کنید، با ما همراه باشید.

-بازسازی مطب و تأثیرات آن

در ابتدا به پاسخ این پرسش که اساساً چه نیازی به بازسازی مطب پزشکان است، می‌پردازیم.

با توجه به اینکه در دوره‌ی حاضر جذابیت‌های بصری از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین برخورداری از یک مطب شیک و زیبا بسیار مهم است. ازآنجایی‌که قیمت ملک در چند سال اخیر به طرز سرسام‌آوری زیاد شده است، بازسازی مطب به‌جای تعویض آن، انتخاب منطقی‌تری به نظر می‌رسد و کاملاً اقتصادی است.

بازسازی مطب همان‌قدر که جذاب به نظر می‌رسد، درصورتی‌که توسط متخصصان معماری صورت نگیرد می‌تواند دردسرساز باشد و نتیجه‌ی نهایی آن، تبدیل مطب کهنه‌ی قبلی به مطب جدید و بی‌قواره باشد که هیچ‌چیز آن با یکدیگر تناسب ندارد و در عوض کوهی از هزینه را روی دست صاحب‌ملک گذاشته است.

از سوی دیگر اگر طراحی مطب به‌صورت اصولی صورت گیرد نتیجه‌ی کار استفاده از همه‌ی زوایای محیط است که تا پیش از بازسازی بلااستفاده به نظر می‌رسیدند؛ بنابراین بازسازی اصولی علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری به مطب شما می‌بخشد، همه‌ی قسمت‌های محیط را قابل کاربری می‌کند.

– بازسازی مطب و نکاتی که باید رعایت کرد

در ادامه به پنج نکته اساسی در بازسازی مطب می‌پردازیم.

۱- کارایی مطب در کنار زیبایی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، هدف اصلی از بازسازی مطب ایجاد محیط جذاب و درعین‌حال کاربردی است.

برای مثال مطب مدرن و شیکی را در نظر بگیرید که با انواع و اقسام وسایل مدرن و گران‌قیمت تزئین شده است اما حجم وسایل به‌کاررفته به‌اندازه‌ای است که مراجعه‌کنندگان برای تردد میان بخش‌های مختلف آن دچار دردسر می‌شوند. اگر شما مراجعه‌کننده‌ی این مطب باشید چه قدر از گذراندن وقت انتظار در میان وسایل لوکس این مطب لذت می‌برید؟

بنابراین در بازسازی مطب رعایت زیبایی توأم با کاربردی بودن، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

۲- داشتن توقعات منطقی

یکی از مواردی که معمولاً طراحان داخلی را به‌ویژه در امر بازسازی دچار دردسر می‌کند، داشتن توقعات عجیب و بعضاً دور از تصور است.

بنابراین پیش از بررسی ژورنال‌های طراحی داخلی محیط مطب فعلی خود را در نظر بگیرد و بعد انتظارات معقول خود را با طراح داخلی در میان بگذارید و مطمئن باشید با سپردن کار به کاردان، نتیجه‌ی معقول و رضایت بخشی را خواهید دید.

درنهایت باور کنید طراحان داخلی توانایی معجزه ندارند و نمی‌تواند یک اتاق بیست متری را به یک قصر تبدیل کنند!

۳- استفاده از تجهیزات روز دنیا

یکی از مواردی که باید در بازسازی مطب موردتوجه قرار دهیم، استفاده از تجهیزات روز دنیا است با این کار علاوه بر اینکه محیط جذابی را ایجاد می‌کنید حرفه‌ای به نظر می‌رسید و مراجعه‌کنندگان مطمئن‌اند با صرف هزینه می‌توانند از به‌روزترین تجهیزات دنیا بهر بگیرند و وقت خود را در یک محیط حرفه‌ای و چشم‌نواز بگذرانند.

۴- توجه به جزئیات

توجه به جزئیات ازجمله نکاتی است که باید در بازسازی مطب موردتوجه قرار گیرد. برای مثال در اکثر موارد توجه به سرویس بهداشتی مطب در درجه پایینی از اهمیت قرار می‌گیرد، اما از دید تیزبین مراجعه‌کنندگان دور نمی‌ماند، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جزئیاتی نظیر دکوراسیون سرویس بهداشتی اهمیت دهید. به این منظور می‌توانید از وسایل تزیینی مانند گل‌های خشک، دستمال‌های حوله‌ای، شمع و… استفاده کنید.

۵- استفاده از وسایل باکیفیت در بازسازی مطب

استفاده از وسایل باکیفیت در بازسازی مطب علاوه بر اینکه ظاهری زیبا و حرفه‌ای به محیط کار شما می‌بخشد، می‌تواند از هزینه‌های اضافی احتمالی جلوگیری کند، درواقع هرچند کیفیت و قیمت با یکدیگر رابطه‌ی مستقیم دارند و بالا رفتن کیفیت وسایل به‌کاررفته باعث بالا رفت هزینه‌های بازسازی مطب می‌شود، اما وسایل باکیفیت هزینه‌ی نگهداری کم‌تری را روی دست شما می‌گذارند و عمر بالاتری دارند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که بازسازی مطب می‌تواند تجربه‌ی شیرینی باشد و ضمن ایجاد آرامش در بیماران، به کسب‌وکار شما رونق بخشد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی در رابطه با بازسازی مطب با مشاوران و مهندسان مجرب، مشورت کنید.