مکان پورژه اصفهان، زرینشهر
وضعیت: طراحی شده توسط گروه معماران شهرآرا
زمان پروژه 1394

نوع پروژه:بازسازی داروخانه

زمان پروژه:سال 1394

مکان پروژه:اصفهان،زرینشهر

در لحظات آخر سال ۹۴ تیم طراحان گروه معماری شهرآرا پروژه داروخانه دکتر گل افشان را شروع کردند و پس از چیزی حدود ۴۰ روز طرح نهایی را به‌پایان رساندند .

 

در اجرای دکوراسیون داروخانه دکتر گل‌افشان تیم طراحی، با ابتکار عملی که به خرج داد توانست ۳ عدد از ۶ ستون داخل داروخانه را که واقعاً فضای داخلی را خیلی محدود کرده بود در کانترهای کنار صندوق و قسمت ورود و خروج پرسنل به پشت کانتر ها پنهان کند و سه ستون دیگر را هم در قسمت انتظار مشتری جانمایی کند .

555

این ترفند باعث شد که فضای کاری و محیط ازنظر بصری بسیار بازتر شود و مشکل ستون‌هایی که واقعاً کار را سخت کرده بود در طراحی به خوبی مدیریت شود .

بعد از جانمایی در طراح اولیه برای اسپیلت های موجود که به‌صورت پنل های دیواری بود به خاطر اینکه در طرح خیلی فضا را اشغال نکند، تیم طراحی به این نتیجه رسید که اسپیلت های قبلی را در طرح جانمایی کند که بعد از بررسی‌های انجام‌شده در نقشه اصلی سازه، تصمیم گرفتیم که سیستم تهویه هوا و سیستم گرمایشی و سرمایشی را به علت فضای حدود ۴۰ سانتی که پشت سقفی داشتیم به سقف‌ها ببندیم و با این ترفند توانستیم بر زیبایی و کاربردی بودن فضا بیفزاییم.

golafshan 7 golafshan 6

به علت فضای بزرگ این واحد تجاری ، تیم طراحی تصمیم گرفت که قسمت هایی از داروخانه را به فضای تبلیغاتی تبدیل کند که هم از لحاظ زیبایی به چیدمان طراحی داخلی داروخانه کمک میکند و هم از لحاظ  بازاریابی و معرفی محصولات به مشتری مفید است . در قسمت ورودی سمت چپ ، فضای بسیار زیبایی با توجه به توانمندی تیم طراحی برای معرفی محصولات لوازم آرایشی دیده شد که به مشتریان مشاوره تخصصی در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی ارائه شود .

gol 1

در قسمت شلف های داروئی و آرایشی باراهنمایی کارفرما تصمیم گرفته شد که تماماً به‌صورت یکنواخت باشد و در یک سایز که به فضای یکنواخت و زیبای داروخانه با پوشش سفید یکدست کمک نماید. در کانتر های دور سعی شده که بیشترین نمایش ازلحاظ زیباسازی اجناس و در دسترس بودن (احساس نزدیکی بصری) رعایت شود .

gol 2

در قسمت روبروی داروخانه سعی شده که با فاصله ای بسیار کم قسمت دریافت نسخه، ثبت سیستم نسخه پیچی و تحویل دارو در نظر گرفته شده که کارمندان داروخانه مسیر کوتاهی را برای رسیدن به مکان های مورد نظر طی کنند و این باعث خستگی کمتر و راندمان بیشتر کارکنان خواهد شد .

gol 3

در پشت قسمت دریافت نسخه، در قسمت انبار دارو دو عدد کانتر بزرگ با حدود ۲۴ عدد کشو تعبیه‌شده که نسخه‌پیچ داروهای عمومی را در آنها نگه‌داری می‌کند و در کوتاه‌ترین زمان به آنها دسترسی دارد .در قسمت پشت داروخانه فضایی برای سرویس بهداشتی، قسمت تعویض روپوش پرسنل کارمندان داروخانه دیده‌شده که همگی، در بهترین جاهای ممکن است و کلیه امور برای پرسنل به‌آسانی تبدیل‌شده است.

gol 7 gol 5

gol 4 gol 6

در قسمت ورودی داروخانه به علت وجود شیشه سکوریت که فضای راه‌پله زیر داروخانه است و برای باشگاه ورزشی دیده‌شده است به خاطر اینکه از ورودی ورزشگاه به فضای داخل مشرف نباشد با چوب ترمو وود پوشانده شد. این کار بعد از انجام عایق‌کاری باعث کاهش سروصدای باشگاه شد. ضمناً رنگ‌بندی قهوه‌ای ترمو وود در کنار رنگ سفید حاکم بر داروخانه، فضایی گرم و زیبا را ایجاد کرده است .

golafshan 8

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا