image
image
image

 

طراحی داروخانه دکتر حاج هاشمی شماره یک

طراحی داروخانه این پروژه بر اساس نیازهای های کارفرما و محیط  انجام شد. موضوع جالب‌توجه در این پروژه  استیجاری بودن ملک بود، و خب این موضوع برای پزشکان داروسازی که این تفکر رودارند که ملک استیجاری ارزش بازسازی و طراحی نداره فقط و فقط بهانه‌ای بیش نیست.!(البته رک‌گویی ما رو پذیرا باشید، چراکه دکوراسیون تأثیر زیادی درفروش داره.

نام پروژه: داروخانه دکتر مصری پور (حاج هاشمی)         متراژ: ۵۱ متر

موقعیت: اصفهان، خیابان میر                                     وضعیت: اجراشده توسط گروه معماران شهرآرا


دکتر حاج هاشمی از جوان‌ترین داروسازهایی بودند،که ما افتخار همکاری با ایشون رو در ابتدای راه کسب و کارشون داشتیم. ایشون بعد از جستجوهای فراوان از طریق اینستاگرام با ما آشنا شدند. جستجوهای زیاد ایشون باعث شده بود که کاملاً به انواع متریال ها و ابعاد اندازه‌ها تسلط پیدا کنند.! اما خب قطعاً تجربه اجرا نداشتند.! طراحی اولیه انجام شد  اما مورد تأیید کارفرما (به دلیل کم بودن زمان برای اجرا) نبود برای همین دومین طراحی تأیید شد.


طراحی شماره دو و مورد تایید کارفرما


کاربری قبل ملک، آژانس هواپیمایی بود و تبدیل کردنش به داروخانه یکم زمان بر و البته برای شهرآرا با توجه به تجربه های قبلی کار سختی نبود!

کف، سقف، کلیه دیوارها باید تخریب و با استانداردهای داروخانه هماهنگ می‌شد.

پله‌ها نقطه‌ضعف فضا بود چراکه نه ظاهر خوبی داشت و نه کاربری زیادی و حتی دست و پاگیر بود.

قبل از بازسازی

با طراحی جدید مطابق فضا دسترسی پله ها تغییر کرد و ظاهری بسیار زیبا به خود گرفت و تبدیل به نقطه قوت ملک شد.و فضای طبقه بالا هم برای محصولات آرایشی،بهداشتی و مشاوره درنظر گرفته شد.

نمای قفسه هایی که در دید بود از بهترین متریال که هایگلاس هست استفاده شد و قسمت نسخه پیچی هم از ام دی اف سفید صابونی.

قفسه های اصلی داروخانه

برای نورپردازی سقف از تایل های نوری ۶۰ در ۶۰ استفاده شد که دو سال گارانتی بدون قید و شرط داره و بسیارکم مصرف البته با روشنایی زیاد و در ابعاد مختلف هست و از همه مهم‌تر اینکه برای اجرا هم‌زمان کمی میبره.


برای زیبا شدن محیط و همچنین همخوانی با کل طراحی داروخانه برای پوشش دیوارها (دیوارکوب) از ام دی اف هایگلاس به عرض ۶۰ سانتی‌متر استفاده شد. لازم به ذکر هست که دیوارکوب‌ها در آینده قابلیت تبدیل به قفسه داروخانه رودارند و موقع جابه‌جایی به ملک دیگه ای میتونند در خرید متریال برای قفسه‌بندی صرفه‌جویی کنند. در اصل با یک تیر دو نشون زده شد زیبایی محیط و صرفه‌جویی در آینده!


تابلو داروخانه
در خیابان میر اصفهان که یکی از بافت‌های قدیمی شهر اصفهان هست اکثر مغازه و فروشگاه‌ها ظاهری به‌روز و بازسازی‌شده دارند و قطعاً هم اولین موردی که از یک داروخانه به چشم میاد نما مخصوصاً تابلو داروخانه ست.

تابلو داروخانه کاملاً با نظر و سلیقه کارفرما پیش رفت. از کامپوزیت مشکی مات و هم‌چنین حروف چلنیوم سفید استفاده شد که بیشترین زیبایی و دید رو داره.

طراحی ، تخریب،بازسازی و اجرای پروژه در ۵۵ روزکاری انجام شد،۵روز زودتر از زمان توافق شده در متن قرداد!

به این اصل متعهد هستیم که در هرپروژه،تا هرزمانی با دستور کارفرما با خدمات پس از فروش (تغییر،حذف یا اضافه کردن مورد جدید،رفع اشکال و…)در کنار پزشکان عزیز باشیم.

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا