نوع پروژه: درمانی (مطب دندانپزشکی و ارتوپدی)
زمان پروژه: بهمن ماه 1396
ادرس پروژه: اصفهان_خیابان ارباب

مجموعه مطب جناب آقای دکتر تحریریان پس از بررسی‌های اولیه توسط تیم طراحی گروه معماران شهرآرا متوجه شدیم که نیاز این مطب به‌صورتی است که دو مکان مجزا برای سرویس‌دهی به بیمار داشته باشند که با تخریب و جابجایی یک دیوار فضا را به‌صورت کاملاً تفکیک‌شده تبدیل کردیم و بعد از آن به زیباسازی محیط مشغول شدیم.

dr.tahririan1 2

 

DR.tahririan2 dr.tahririan4 2

طراحی مطب دندانپزشکی

در طراحی مطب  چون به صورت تخصصی روی طرح و رنگ و فضا کار شده بود،با تایید طرح از طرف جناب آقای دکتر تحریریان وارد مراحل اجرا شدیم . تیم تخصصی اجرا گروه معماران شهرآرا پس از بررسی دقیق پروژه قبل از اجرا و با زمان بندی دقیق، کار خود را آغاز کرد و با تخریب دیوار و اضافه کردن یک دیوار جدید و تفکیک فضا، جابجایی پکیج به خاطر اینکه در اتاق دندانپزشکی نباید هیچگونه سر و صدایی به صورت ناگهانی باشد لوله کشی و تاسیسات انجام شد.

DR.tahririanدر اتاق جناب آقای دکتر تحریریان به خاطر اینکه می‌بایست یک عدد سرویس بهداشتی دیده می‌شد مجبور به برداشتن کف شدیم که بتوانیم شیب لازم را برای لوله فاضلاب توالت فرنگی ایجاد کنیم و این پروسه،چون با لوله‌های گرمایش از کف روبه‌رو شدیم زمان زیادی را از تیم اجرا گرفت. مجبور شدیم که به خاطر اصولی شدن این موضوع کف را کاملاً برداریم و ادامه کار بعد از لوله‌کشی و بازسازی و اصولی شدن لوله گرمایش از کف انجام شد.

DR.tahririan1

در این فضا از رنگ سفید و مغز پسته‌ای استفاده شد و به لحاظ طراحی و خواست کارفرما تمامی رنگ‌های استفاده‌شده در این پروژه از سفید اتومبیلی بود که ازلحاظ کیفیتی و زیبایی فضا را کاملاً متمایز نشان می‌داد و در کیفیت کارهای ساخته‌شده با ام.دی. اف خام زیبایی این کار را دو چندان نمود. کلیه صندلی‌های انتظار به دلیل همخوانی داشتن با فضا از ام.دی. اف خام ساخته شد و بعد از رنگ باروکش همرنگ تجهیز شد.

dr.tahririan3 2

کناف این پروژه با دیدن لایت های نوری باز به زیبایی این مجموعه کمک زیادی نمود بخشی از یونیت‌های دندانپزشکی و اتاق گچ با ام.دی.اف سفید براق‌های گلاس دیده‌شده بود که آن‌هم به زیبایی این مجموعه می‌افزود، تخت‌های اتاق دکتر نیز از ام.دی.اف خام دیده‌شده بود که بعد از ساخت آنها نیز رنگ‌شده و بازهم به زیبایی مطب افزود .

لازم به ذکر است که در طراحی این پروژه سعی بر آن شد که از رنگ سبز متناسب با فضای درمانی با تنالیته گرم و کمی کودکانه به جهت اینکه بخشی از پروژه مرتبط با کودکان می‌باشد استفاده شود .

ازنظر فضایی نیز از خطوط منحنی استفاده شد تا حس آرامش را در این فضا القا نماییم. تفکیک فضاها و مسیرهای طی شونده توسط بیماران نیز با استفاده از خطوط نوری در سقف و با نورپردازی مناسب تأمین گشته که به‌نوعی پویایی در فضا را ایجاد می‌کند. در این پروژه سایر خدمات نظیر نصب دوربین مداربسته، سانترال ولوله کشی گرمایش از کف توسط تیم مجموعه شهرآرا انجام شد.

dr.tahririan4 3

پروژه بازسازی و زیباسازی مطب در یک بازه زمانی دو ماههانجام شد.

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا