موقعیت: تهران پارس
وضعیت: طراحی شده توسط گروه معماران شهرآرا
متراژ: 55 مترمربع

تعریف هدف شهرآرا:
در ابتدا ما در کنار داروسازان به‌عنوان مشاور هستیم و بعد از اینکه تصمیم گرفتند طراحی تا اجرای کامل داروخانه رو به ما بسپارند، به‌عنوان مشاور و مجری در کنارشون هستیم.

و هدف اصلی هم این هست که محیطی مدرن و کاربردی برای آسایش داروسازان و مراجعین در داروخانه فراهم کنیم و یک داروساز در شرف تأسیس داروخانه با خیالی آسوده به کارهای دیگه ای مثل تأمین محصولات و دارو، استخدام پرسنل و… رسیدگی کنه و دغدغه‌ای بابت دکوراسیون داروخانه، بدقولی تیم‌های اجرایی، زیبایی و کاربردی بودن فضا نداشته باشه و در تاریخ معین یک داروخانه با دکوراسیون مدرن و کاربردی تحویل بگیره!
همین!

تمام هدف شهرآرا در یک جمله: ایجاد محیطی کاربردی در داروخانه و کم کردن دغدغه‌های داروساز در شرف تأسیس داروخانه است.
چرا دکتر اسماعیلی شهرآرا رو انتخاب کرد؟

صادقانه تعریف کنیم، جلب اعتماد دکتر کار ساده‌ای نبود!

و دلیل مهم هم این بود که شرکت و کارگاه ما در اصفهان بود و محل پروژه در تهران و دکتر تمایل داشتند در روند اجرایی پروژه قرار بگیرند و از کیفیت اجرا هم اطمینان داشته باشند که با تماس‌های تصویری در حین ساخت دکوراسیون داروخانه در کارگاه و بررسی دقیق رزومه‌های قبلی ما، گروه شهرآرا را انتخاب کردند. در این پروژه از بازدید اولیه و شروع طراحی تا شروع اجرا یک ماه در حال طراحی، بررسی نیازهای کارفرما، حل کردن چالش‌های موجود در فضای داروخانه، مشاوره در انتخاب متریال بودیم و در نهایت پس از تأیید شدن طراحی ساخت در کارگاه اصفهان شروع شد و بعد از ساخت به محل داروخانه در تهران منتقل شد و نیروهای اجرایی در دو مرحله کل دکور رو در محل پروژه نصب کردند.

13


14

و اما چالش‌های طراحی داروخانه:
1-با توجه به این که موقعیت داروخانه در پاساژ بود، ظاهر آن اهمیت زیادی داشت و باید جلب توجه می‌کرد.
2-متراژ بسیار کم داروخانه و استفاده حداکثری از فضا
3-درخواست کارفرما برای اتاق مدیریت، اتاق استراحت و میز داروهای ترکیبی با توجه به کم بودن متراژ داروخانه

0برای حل چالش اول که داروخانه در یک پاساژ قرار داشت، از نماد داروخانه برای طراحی نمای خارجی استفاده شده است. با این کار، هم جذابیت بصری ایجاد شده و هم برای بخش صندوق حریم ایجاد کرده‌ایم که تا حد زیادی مانع دید افراد به سیستم حسابداری میشه.

2پیشنهاد و انتخاب رنگ بر اساس سلیقه کارفرما بود؛ از آنجایی که داروخانه کوچک هست و متراژ کمی داره، از رنگ بنفش به‌صورت اصولی استفاده شده تا فضا مدرن و جذاب باشه.

1 1ویترین‌های روبه‌روی نشیمن برای به نمایش گذاشتن محصولات خاص و ایجاد خرید غیرمنتظره برای مراجعه‌کنندگان کاربرد زیادی داره.

3برای حفاظت در برابر بیماری کرونا و حریم پرسنل، از شیشه جلوی کانتر استفاده کرده‌ایم.

4در بخش آرایشی بهداشتی و دارویی، از قفسه‌بندی نمایشی و به رنگ بنفش استفاده شده تا فضا مدرن و هارمونیک شود و هم محصولات این بخش جلب توجه بیشتری کنند.

5همچنین، در قسمت پایین قفسه‌بندی‌ها، کمد قرار دادیم. با این کار، وسایلی که ظاهر زیبایی ندارند و باید در حتماً در دسترس باشند، داخل آن‌ها گذاشته می‌شوند.

6برای این بخش از داروخانه، آبسردکن، قفسه مکمل‌های ورزشی، ترازو، متر و رگال‌ها تعبیه و طراحی شده است.

7با طراحی هوشمندانه میز داروهای ساختنی، کاناپه برای استراحت و میز مدیریت در یک بخش، کاربردی و زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

8جانمایی کمد با ارتفاع 50 سانتیمتر در انبار داروخانه، برای دِپو و نگهداری محصولات بزرگ نیز در نظر گرفته شده است (در بخش داخلی انبار و در قسمت نسخه‌پیچی). در تصاویر زیر، میتونید بخش‌های مختلف انبار رو مشاهده کنید.

9

11

12نمای دیگر از اتاق مدیریت، استراحت و میز داروهای ساختنی را میتونید در تصویر زیر ببینید.

10تصاویر بعد از اجرا

15

16

17

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا