موقعیت: قزوین، تاکستان
متراژ: 75 مترمربع
وضعیت: طراحی شده توسط گروه معماران شهرآرا
زمان طراحی و اجرا: تابستان 1400

تعریف هدف شهرآرا:
شهرآرا به همه‌ی داروسازانی که قصد افتتاح داروخانه دارند، کمک می‌کند تا دکور داروخانه زیبا و کاربردی داشته باشند. ما معتقدیم تخصص شما در یک محیط زیبا بیشتر به چشم می‌آید.

سال‌هاست که به صورت تخصصی و انحصاری در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه‌ها فعالیت می‌کنیم؛ به همین دلیل با نیازهای شما آشنایی کامل داریم ومتناسب با این نیازها طراحی دکور داروخانه‌تان را انجام می‌دهیم.

طراحی و اجرایِ فضای مدرن و کاربردی برای آسایش داروسازان و مراجعه‌کننده‌ها، اولین فاکتور مهم در دکوراسیون داروخانه است. طراحی پلان، ساخت کانتر، قفسه‌ها و …، توسط تیم و کارگاه اختصاصی شهرآرا انجام می‌شود؛ در نتیجه، از طراحی تا اجرا هماهنگی وجود دارد، هزینه‌ها هدر نمی‌رود، پروژه به طور کامل و در زمان تعیین شده به شما (داروساز) تحویل داده می‌شود، و همه‌ی نیازها درنظر گرفته می‌شود.

تمام هدف شهرآرا در یک جمله: ایجاد محیطی کاربردی در داروخانه و کم کردن دغدغه های داروساز در شرف تاسیس داروخانه است.

چرا دکتر فلاحتداری، شهرآرا رو انتخاب کردند؟

افتخار ما همکاری با داروسازان جوانی است که به زیبایی و استاندارد بودن داروخانه اهمیت میدهند.دکتر فلاحتداری عزیز هم جز این افراد بودند،بسیار جوان و خوش فکر .از دلایل ایشان برای انتخاب شهرآرا توجه به تمام جزییات در طراحی داروخانه و آشنا بودن گروه طراحی با نیازهای داروسازان به سبب تجربه ی زیاد بود.و این چنین افتخاری دیگر با داروسازان عزیز رقم خورد.

و اما هدف‌های طراحی داروخانه دکتر فلاحتداری:

1. شکل‌گیری بهترین ارتباط فضایی بین بخش‌های مختلف مثل: اتاق مشاوره، اتاق مدیریت، انبار، و بخش آرایشی و بهداشتی، بخش دارویی، آشپزخانه، رختکن و …

2. طراحی اتاق مدیریت و اتاق مشاوره در متراژ 70متر

Dr falahati 01

برای رنگ‌بندی دکوراسیون این داروخانه از رنگ لیمویی، سفید و طوسی با تُناژ گرم استفاده کردیم. این رنگ‌ها کمک می‌کنند در فضا، حس آرامش و سرزندگی بیشتری جریان داشته باشد. البته باید بگوییم که سلیقه و درخواست کارفرما (داروساز) بسیار اهمیت دارد؛ درمورد انتخاب رنگ نهایی، با دکتر فلاحتداری صحبت کردیم و نحوه‌ی استفاده اصولی از این رنگ‌ها را توضیح دادیم.

Dr falahati 02

  • در طراحی داروخانه دکتر فلاحتداری، برای مراجعه‌ کننده‌ها، فضای کافی در نظر گرفتیم تا مانع تجمع آنها در یک نقطه شویم.
  • برای جذابیت و منعطف کردن فضا، فلاورباکس و سبزینگی درنظر گرفتیم.
  • از متریال براق با رنگ‌های روشن، برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا استفاده کردیم.
  • برای ایجاد خرید غیرمنتظره و استفاده حداکثری از فضا، در پشت نشیمن، ویترین تعبیه شده است.

Dr falahati 03

برای زیباسازی فضا، دسترسی راحت مراجعین، و با توجه به قوانین آیین‌نامه، اتاق مشاوره شفاف و شیشه ای  درنظر گرفته شده است.

Dr falahati 04

برای اتاق مشاوره داروخانه دکتر فلاحتداری، دو درب مجزا طراحی کردیم. یکی از درب‌ها برای ورود مراجعین و دیگری برای ورود مسئول فنی است.

Dr falahati 05

با استفاده از ویترین، بخش‌های مختلف را از یکدیگر جدا کردیم و برای هر کدام حریم خصوصی ایجاد کردیم؛ با این کار بخش دارویی و آرایشی و بهداشتی از یکدیگر مجزا شده‌اند.

Dr falahati 06

ویترین‌های نمایشی را روبه‌روی نشیمن قرار دادیم. با این کار، محصولات این بخش برای مراجعین جلب توجه می‌کند.

Dr falahati 07

اتاق مدیریت، به صورت مجزا در گوشه‌ای از انبار درنظر گرفته شده است. در طراحی داروخانه دکتر فلاحتپور، برای ارتباط ویزیتورها با بخش مدیریت، نیاز نیست وارد بخش انبار شوند.

Dr falahati 08

برای ارتباط فضایی بهتر و اصولی، مسئول فنی و نسخه‌پیچی نزدیک یکدیگر هستند. با این طراحی هوشمندانه، این دو بخش مهم دارویی، ارتباط سریع‌تر و راحت‌تری با یکدیگر دارند و مراجعین کمتر معطل می‌شوند.

Dr falahati 09

قفسه‌های انبار را به صورتی طراحی کردیم تا هم تعداد آنها کافی باشد و هم از حداکثر فضای انبار استفاده شود.

Dr falahati 10

Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا