پروژه داروخانه دکتر گل‌افشان

پروژه دکتر دادگستر
1 مهر , 1397

نوع پروژه:بازسازی داروخانه

زمان پروژه:سال 1394

مکان پروژه:اصفهان،زرینشهر

این ترفند باعث شد که فضای کاری و محیط ازنظر بصری بسیار بازتر شود و مشکل ستون‌هایی که واقعاً کار را سخت کرده بود در طراحی به خوبی مدیریت شود .

بعد از جانمایی در طراح اولیه برای اسپیلت های موجود که به‌صورت پنل های دیواری بود به خاطر اینکه در طرح خیلی فضا را اشغال نکند، تیم طراحی به این نتیجه رسید که اسپیلت های قبلی را در طرح جانمایی کند که بعد از بررسی‌های انجام‌شده در نقشه اصلی سازه، تصمیم گرفتیم که سیستم تهویه هوا و سیستم گرمایشی و سرمایشی را به علت فضای حدود ۴۰ سانتی که پشت سقفی داشتیم به سقف‌ها ببندیم و با این ترفند توانستیم بر زیبایی و کاربردی بودن فضا بیفزاییم.

به علت فضای بزرگ این واحد تجاری ، تیم طراحی تصمیم گرفت که قسمت هایی از داروخانه را به فضای تبلیغاتی تبدیل کند که هم از لحاظ زیبایی به چیدمان طراحی داخلی داروخانه کمک میکند و هم از لحاظ  بازاریابی و معرفی محصولات به مشتری مفید است . در قسمت ورودی سمت چپ ، فضای بسیار زیبایی با توجه به توانمندی تیم طراحی برای معرفی محصولات لوازم آرایشی دیده شد که به مشتریان مشاوره تخصصی در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی ارائه شود .

در پشت قسمت دریافت نسخه، در قسمت انبار دارو دو عدد کانتر بزرگ با حدود ۲۴ عدد کشو تعبیه‌شده که نسخه‌پیچ داروهای عمومی را در آنها نگه‌داری می‌کند و در کوتاه‌ترین زمان به آنها دسترسی دارد .در قسمت پشت داروخانه فضایی برای سرویس بهداشتی، قسمت تعویض روپوش پرسنل کارمندان داروخانه دیده‌شده که همگی، در بهترین جاهای ممکن است و کلیه امور برای پرسنل به‌آسانی تبدیل‌شده است.

در قسمت ورودی داروخانه به علت وجود شیشه سکوریت که فضای راه‌پله زیر داروخانه است و برای باشگاه ورزشی دیده‌شده است به خاطر اینکه از ورودی ورزشگاه به فضای داخل مشرف نباشد با چوب ترمو وود پوشانده شد. این کار بعد از انجام عایق‌کاری باعث کاهش سروصدای باشگاه شد. ضمناً رنگ‌بندی قهوه‌ای ترمو وود در کنار رنگ سفید حاکم بر داروخانه، فضایی گرم و زیبا را ایجاد کرده است .

Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp