مطب شما شناسنامه شماست!

آیا در حیطه پزشکی برند هستید؟ آیا تمایل دارید به یک برند تبدیل بشید؟ شاید این سؤال برای مدیرها و مسئولان پزشکی غیرعادی به نظر برسد. بیشتر اشخاص تصور می‌کنند برندسازی تنها مختص کالاهای مصرفی مثل نوشابه و … است. اصلاً برندسازی در حیطه پزشکی درست است؟ برندسازی مختص تمام سازمان‌هاست؛ بنابراین، اگر حیطه کاری شما پزشکی هست بد نیست به فکر برند خود باشید!
یکی از چندین مواردی که به برندسازی پزشکی کمک می‌کند داشتن فضای کاری خوب و شیک هست! این را می‌توانید از خیلی از مراجعه‌کننده‌ها (مشتری) بپرسید که راحتی و زیبایی یک محیط در انتخابشان تأثیری دارد یا خیر؟ بی شک پاسخ مثبت هست. علاوه بر تخصص شما که اولین گزینه برای انتخابتان هست، فضایی که برای راحتی و حس خوب مراجعین خود می‌سازید هم اهمیت دارد و با توجه کردن دکوراسیون، ارزشمند بودن مراجعین را القا می‌کنید.

image

۳ نکته کلیدی درباره بازسازی مطب

استفاده از وسایل باکیفیت در بازسازی مطب

استفاده از وسایل باکیفیت در بازسازی مطب علاوه بر اینکه ظاهری زیبا و حرفه‌ای به محیط کار شما میده، میتونید از هزینه‌های اضافی احتمالی جلوگیری کنید درواقع هرچند کیفیت و قیمت با یکدیگر رابطهٔ مستقیم دارند و بالارفتن کیفیت وسایل به‌کاررفته باعث بالا رفت هزینه‌های بازسازی مطب می‌شه، اما وسایل باکیفیت هزینهٔ نگهداری کم‌تری را روی دست شما می‌گذارند و عمر بالاتری دارند.

توجه به جزئیات

توجه به جزئیات ازجمله نکاتی است که باید در بازسازی مطب موردتوجه قرار بگیرد. برای مثال در اکثر موارد به سرویس‌های بهداشتی‌های مطب بی‌توجهی شده است، اما از دید تیزبین مراجعه‌کننده‌ها دور نیست، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جزئیاتی مثل دکوراسیون سرویس بهداشتی اهمیت دهید. به این منظور می‌توانید از وسایل تزیینی مثل گل‌های خشک، دستمال‌های حوله‌ای، شمع و… استفاده کنید.

image

کارایی مطب در کنار زیبایی

مطب مدرن و شیکی را در نظر بگیرید که با انواع و اقسام وسایل مدرن و گران‌قیمت تزئین شده اما حجم وسایل به‌کاررفته به‌اندازه‌ای است که مراجعه‌کنندگان برای تردد بخش‌های مختلف آن دچار دردسر میشند. اگر شما مراجعه‌کنندهٔ این مطب باشید چه‌قدر از گذراندن وقت انتظار در میان وسایل لوکس این مطب لذت می‌برید؟ بنابراین در بازسازی مطب رعایت زیبایی همراه با کاربردی، اهمیت زیادی دارد.

ارزش هایی که با طراحی مطب و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره:

image

استفاده بهینه از فضا

با درنظرگرفتن تمامی استانداردها و توجه به اینکه هیچ فضای پرتی در طراحی‌ها نباید باشه میشه حداکثر استفاده از فضای موجود رو کرد و بهترین بهره‌وری رو داشت، شاید خیلی دیده باشید که در داروخانه‌ها کارتون‌های دارو و محصولاتی که باید در انبار باشند در جلوی چشم هستند علاوه بر به‌هم‌ریختگی فضا، دست‌وپاگیر هم هستند. این یکی از هزاران مشکل طراحی نامناسب در داروخانه‌هاست.

وجه تمایز با سایر کلینیک‌ها

با توجه به پیشرفتی که امروزه در طراحی و بازسازی مراکز درمانی بوده ، افرادی که به تخصص اعتقاددارند قطعاً نقش دکوراسیون فضای کاری خود را درک می‌کنند و بااهمیت به چیدمان دکور کلینیک خود وجه تمایزی دربرند خود ایجاد میکنند.

امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد

یک طراحی مطب متفاوت با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کننده‌ها بیشتر میکنه و درنهایت امکان مراجعه بعدی و معرفی شما به افراد دیگه بیشتر میشه. البته اینو باید بگیم که اگر شما در کارتون مهارت نداشته باشید و یا مشکلات دیگه ای مثل نداشتن پرسنل خوب و نبود نظم در نوبت‌دهی و…داشته باشد حتی اگر بهترین و خاص‌ترین دکوراسیون رو داشته باشید مراجعه‌کننده‌های خودتون رو از دست میدید! اما اگر عکس این موضوع باشه و شما در کار خود متخصص باشید اما محیط خوبی نداشته باشید مثل این هست که شناسنامه نداشته باشید!

image

احساس آرامش را در بیماران ایجاد می‌کند

اگر به هردلیلی در ویزیت بیمارها تاخیر بوجو بیاد،چقدر حاضر هستند صبر کنند؟ طراحی سالن انتظار نوع فعالیت‌هایی که بیمارها در این قسمت انجام می‌دهند باید موردتوجه قرار بگیره تا احساس کسالت و خستگی از انتظار در بیماران به وجود نیاد و تا حد امکان متوجه گذر زمان نشند.

وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

اولین شرکت مشاوره و طراحی اختصاصی

قبل از وارد شدن به این بخش درباره آنچه نیاز واقعی کلینیک‌های زیبایی و درنهایت مراجعه‌کنندگان آنها (بیماران) است تحقیقات بسیاری انجام دادیم برای ما مهم بود آنها چه می‌خواهند و اصول خاصی که باید برای طراحی در این حوزه در نظر بگیریم چه چیزی است بعد از تشکیل یک تیم حرفه‌ای پا به این عرصه گذاشتیم و شروع به فعالیت کردیم

کاهش هزینه‌های اجرایی

داشتن یک کارگاه اختصاصی موجب شده است هزینه‌های شما را به میزان زیادی کاهش دهیم تنها به این دلیل که هزینه ‌های واسطه هایی که برای اجرا در میان هستند را حذف کرده‌ایم.هر خلاقیتی در کارگاه ما قابل پیاده سازی است

بهینه کردن زمان

به علت داشتن تجربه کافی و همچنین طراحان خبره و تیم اجرایی توانایی ما در این زمینه به نسبت همکاران بیشتر بوده و توانسته‌ایم برای قشر پزشکان عزیز که معمولاً محدودیت زمانی دارند ، در کمترین زمان و توجه به زمان‌بندی تعطیلات رسمی پروژه‌ها را با بهترین کیفیت انجام دهیم.

چند نمونه از طراحی دکوراسیون مطب ها

پروژه دکوراسیون دکتر دادگستر

پروژه دکوراسیون دکتر تحریریان

پروژه دکوراسیون دکتر دورودی

چند میگیرید بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!

قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی داروخانه به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و… باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون داروخانه رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
اول پاسخ این پرسش که اساساً چه نیازی به بازسازی مطب پزشکان هست رو میدیم.

با توجه به اینکه در دوره‌ی حاضر جذابیت‌های بصری از اهمیت بالایی داره ؛ بنابراین داشتن یک مطب شیک و زیبا بسیار مهمه. از اونجایی که قیمت ملک در چند سال اخیر به طرز سرسام‌آوری زیادی شده ، بازسازی مطب به‌جای تعویض آن، انتخاب منطقی‌تری به نظر میرسه و کاملاً اقتصادی تره .

بازسازی مطب همان‌قدر که جذاب به نظر می‌رسه ، درصورتی‌که توسط متخصصان معماری انجام نشه میتونه دردسرساز باشه و نتیجه‌ی نهایی ، تبدیل مطب کهنه‌ی قبلی به مطب جدید و بی‌قواره باشه که هیچ‌چیز با همدیگه تناسب نداره و در عوض کوهی از هزینه را روی دست صاحب‌ملک گذاشته .

از سوی دیگر اگر طراحی مطب به‌صورت اصولی انجام بشه نتیجه‌ی کار استفاده از همه‌ی زوایای محیط هست که تا پیش از بازسازی بلااستفاده به نظر می‌رسیدند؛ بنابراین بازسازی اصولی علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری به مطب شما میده ، همه‌ی قسمت‌های محیط را قابل استفاده میکنه..

بررسی وضعیت دکوراسیون

همانطور که هیچ پزشکی قبل از آنکه بیمار خود را معاینه کند هیچ نسخه ای برای او نمی‌نویسد یا به تعبیری از نسخه های آماده برای بیماران خود استفاده نمی‌کند گروه معماران شهرآرا نیز برای خدمت رسانی هرچه بهتر فرم‌هایی طراحی کرده که با توجه به خواسته و نیاز شما و همین طور با توجه به محیطی که در آن قراردارید بهترین طرح پیشنهادی را به شما ارائه دهد. قبل از اینکه ما مجری کار شما باشیم به شما مشاوره می‌دهیم تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. لطفا فرم مربوطه را تکمیل و دکمه ارسال را بزنید .

1-یک کلینیک بعد از چند سال نیاز به بازسازی دارد؟

این امر کاملاً بسته به سلیقه‌ی شخصی کارفرما دارد،ولی دکوراسیون داخلی بخصوص در کلینیک‌ها و مراکز درمانی به دلیل رفت‌وآمد زیاد بسیار مهم است.این نکته را هم باید در نظر داشت که تعداد زیادی از پزشکان در دو سال اخیر به سمت مدرن کردن فضای خود پیش رفتند و همین مورد تأثیر بسزایی در افزایش مراجعین داشته است.

امتیاز دهی

2- آیا منظور از بازسازی و نوسازی تخریب کلی فضاست؟

بازسازی لزوماً به معنای تخریب کلی نیست بلکه می‌تواند با نوسازی نیز همراه باشد به این معنی که برداشتن یک دیوار در وسط یک سالن یا لابی و قرار دادن یک پنل زیبا که با  کلینیک هارمونی داشته باشد ضمن بازسازی مطب یک نوع زیباسازی نیز انجام‌گرفته است.

امتیاز دهی

3-بهترین معماری داخلی برای فضای مطب و درمانگاه‌ها چگونه است؟

معماری داخلی برای اماکنی که به‌منظور درمان بیماران در نظر گرفته می‌شوند باید احساسی از امنیت را در عین سادگی به ارمغان آورند. معماری داخلی در این‌گونه اماکن باید به شیوه‌ای اجرا شود که احساس شلوغی و سردرگمی را در مراجعین به وجود نیاورد.

امتیاز دهی

4-کدام فضا از کلینیک اولویت بیشتری برای بازسازی دارد؟

اغلب بیماران وقت بیشتری را در کنار منشی و صندوق مطب صرف می‌کنند تا در اتاق پزشک، بنابراین به‌عنوان اولین مکانی ست که بیمار آن را ملاحظه می‌کند و با آن در ارتباط است پس باید در دکوراسیون مطب، به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. هیچ‌کسی دوست ندارد ساعت‌ها در اتاق انتظار بی‌حرکت بنشیند و هیچ فعالیتی نداشته باشد.

امتیاز دهی

5-آیا دکوراسیون می‌تواند تأثیر تبلیغاتی و جذابی روی مراجعه‌کنندگان داشته باشد؟

یک طراحی متفاوت توأم با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کنندگان بیشتر می‌کند و درنهایت امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد.و هم‌چنین مطب شما شناسنامه‌ی شماست زیرا شما در حال ارائه‌ی تخصص خود به مراجعه‌کنندگان هستید پس باید توجه زیادی به چیدمان و دکوراسیون مطب داشته باشید.

امتیاز دهی

6-امکان انجام پروژه در شهرهای دیگر هم وجود دارد؟

هیچ محدودیتی در اجرا پروژه درهیچکدام از شهرهای ایران وجود ندارد.اگر پلان دقیق از فضا موجود باشد بدون بازدید اولیه بعد از انتخاب پکیج، طراحی انجام میشود.کرکسیون طراحی بصورت آنلاین پیش خواهد رفت و برای اجرا هم بیش از نیمی از کار در اصفهان انجام خواهد شد و فقط نصب در محل پروژه باقی میماند.

امتیاز دهی
امتیاز دهی
Call Now Button
× ارتباط با مشاوران شهرآرا