طراحی دکوراسیون کلینیک پزشکی

در حدود چند دهه قبل و پیش از ورود طراحی‌های مدرن و انواع شیوه‌های بازسازی اماکن درمانی، فرد بیمار با ورود به بیمارستان‌ها یا مطب و کلینیک‌های تخصصی دچار نوعی تشویش و دلهره می‌شد. امروزه با پیشرفت‌هایی که در خصوص هنر معماری و طراحی دکوراسیون از در حوزه بازسازی و طراحی کلینیک حاصل‌شده است دیگر این فضاهای کسالت‌آور و یکنواخت جای خود را به دکوراسیون‌ها و دیزاین های داخلی پیشرفته‌ای داده و حس صمیمیت و آسودگی خاطر فرد را در پی دارد.


ارزش‌هایی که تغییر دکوراسیون کلینیک در کسب‌وکار به وجود می‌آورد:


handshake (1)

امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد

یک طراحی متفاوت توأم با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کنندگان بیشتر می‌کند و درنهایت امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد.
user

احساس آرامش را در بیماران ایجاد می‌کند

به‌عنوان‌مثال با طراحی سالن انتظار نوع فعالیت‌هایی که بیماران در این قسمت انجام می‌دهند باید موردتوجه قرار گیرد تا احساس کسالت و خستگی از انتظار در بیماران به وجود نیاید.

user

وجه تمایز با سایر کلینیک‌ها

با توجه به پیشرفتی که امروزه در طراحی و بازسازی مراکز درمانی بوده است، افرادی که به تخصص اعتقاددارند قطعاً نقش دکوراسیون فضای کاری خود را درک می‌کنند و بااهمیت به چیدمان دکور کلینیک خود وجه تمایزی دربرند خود به وجود می‌آورند.وجه تمایز گروه معماران شهرآرا

سوالات احتمالی شما از ما

1یک کلینیک بعد از چند سال نیاز به بازسازی دارد؟

این امر کاملاً بسته به سلیقه‌ی شخصی کارفرما دارد،ولی دکوراسیون داخلی بخصوص در کلینیک‌ها و مراکز درمانی به دلیل رفت‌وآمد زیاد بسیار مهم است.این نکته را هم باید در نظر داشت که تعداد زیادی از پزشکان در دو سال اخیر به سمت مدرن کردن فضای خود پیش رفتند و همین مورد تأثیر بسزایی در افزایش مراجعین داشته است.

2  آیا  منظور از  بازسازی و نوسازی تخریب کلی فضاست؟

بازسازی لزوماً به معنای تخریب کلی نیست بلکه می‌تواند با نوسازی نیز همراه باشد به این معنی که برداشتن یک دیوار در وسط یک سالن یا لابی و قرار دادن یک پنل زیبا که با  کلینیک هارمونی داشته باشد ضمن بازسازی مطب یک نوع زیباسازی نیز انجام‌گرفته است.

3 بهترین معماری داخلی برای فضای مطب و درمانگاه‌ها چگونه است؟

معماری داخلی برای اماکنی که به‌منظور درمان بیماران در نظر گرفته می‌شوند باید احساسی از امنیت را در عین سادگی به ارمغان آورند. معماری داخلی در این‌گونه اماکن باید به شیوه‌ای اجرا شود که احساس شلوغی و سردرگمی را در مراجعین به وجود نیاورد.

4 کدام فضا از کلینیک اولویت بیشتری برای بازسازی دارد؟

اغلب بیماران وقت بیشتری را در کنار منشی و صندوق مطب صرف می‌کنند تا در اتاق پزشک، بنابراین به‌عنوان اولین مکانی ست که بیمار آن را ملاحظه می‌کند و با آن در ارتباط است پس باید در دکوراسیون مطب، به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. هیچ‌کسی دوست ندارد ساعت‌ها در اتاق انتظار بی‌حرکت بنشیند و هیچ فعالیتی نداشته باشد.

5آیا دکوراسیون می‌تواند تأثیر تبلیغاتی و جذابی روی مراجعه‌کنندگان داشته باشد؟

یک طراحی متفاوت توأم با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کنندگان بیشتر می‌کند و درنهایت امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد.و هم‌چنین مطب شما شناسنامه‌ی شماست زیرا شما در حال ارائه‌ی تخصص خود به مراجعه‌کنندگان هستید پس باید توجه زیادی به چیدمان و دکوراسیون مطب داشته باشید.