دکوراسیون مطب پزشکی

مطب شما شناسنامه شماست!
نام برند شما چیه؟و تمایل دارید به یک برند در حیطه فعالیت پزشکی تبدیل بشید؟ شاید این سؤال برای مدیرها و مسئولان پزشکی غیرعادی به نظر برسه. بیشتر اشخاص تصور می‌کنند برند سازی تنها مختص کالاهای مصرفی مثل نوشابه و ست. آیا برند سازی در حیطه پزشکی درسته ؟ بهتره بگیم، برند سازی مختص تمام سازمان‌هاست. بنابراین، اگر حیطه کاری شما پزشکیه بد نیست به فکر برند خود باشید! یکی از چندین مواردی که به برندسازی پزشکی کمک میکنه داشتنه فضای کاری خوب و شیک هست!این رو میتونید از خیلی از مشتری ها(بیمارها) بپرسید که راحتی و زیبایی یک محیط چقدر در انتخابشون تاثیر گذاره؟ آنچه در اولین سمینار برند سازی پزشکان گذشت

ارزش هایی که با طراحی مطب و چیدمان اصولی در کسب‌وکار شکل میگیره:


handshake (1)

امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد

یک طراحی مطب متفاوت با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کننده ها بیشتر میکنه و درنهایت امکان مراجعه بعدی و معرفی شما به افراد دیگه بیشتر میشه .البته اینو باید بگیم که اگر شما در کارتون مهارت نداشته باشید و یا مشکلات دیگه ای مثل نداشتن پرسنل خوب و نبود نظم در نوبت دهی و...داشته باشد حتی اگر بهترین وخاص ترین دکوراسیون رو داشته باشید مراجعه کننده های خودتون رو از دست میدید!اما اگر عکس این موضوع باشه و شما در کار خود متخصص باشید اما محیط خوبی نداشته باشید مثل این هست که شناسنامه نداشته باشید!
user

احساس آرامش را در بیماران ایجاد می‌کند

اگر به هردلیلی در ویزیت بیمارها تاخیر بوجو بیاد،چقدر حاضر هستند صبر کنند؟ طراحی سالن انتظار نوع فعالیت‌هایی که بیمارها در این قسمت انجام می‌دهند باید موردتوجه قرار بگیره تا احساس کسالت و خستگی از انتظار در بیماران به وجود نیاد و تا حد امکان متوجه گذر زمان نشند.
user

وجه تمایز با سایر کلینیک‌ها

با توجه به پیشرفتی که امروزه در طراحی و بازسازی مراکز درمانی بوده ، افرادی که به تخصص اعتقاددارند قطعاً نقش دکوراسیون فضای کاری خود را درک می‌کنند و بااهمیت به چیدمان دکور کلینیک خود وجه تمایزی دربرند خود ایجاد میکنند.

نظر دکتر دادگستر بعد از بازسازی مطب 

پروژه بازسازی و طراحی مطب دکتر دادگستر را از اینجا بخوانید.

اول پاسخ این پرسش که اساساً چه نیازی به بازسازی مطب پزشکان هست رو میدیم.

1
با توجه به اینکه در دوره‌ی حاضر جذابیت‌های بصری از اهمیت بالایی داره ؛ بنابراین داشتن یک مطب شیک و زیبا بسیار مهمه. از اونجایی که قیمت ملک در چند سال اخیر به طرز سرسام‌آوری زیادی شده ، بازسازی مطب به‌جای تعویض آن، انتخاب منطقی‌تری به نظر میرسه و کاملاً اقتصادی تره .
2
بازسازی مطب همان‌قدر که جذاب به نظر می‌رسه ، درصورتی‌که توسط متخصصان معماری انجام نشه میتونه دردسرساز باشه و نتیجه‌ی نهایی ، تبدیل مطب کهنه‌ی قبلی به مطب جدید و بی‌قواره باشه که هیچ‌چیز با همدیگه تناسب نداره و در عوض کوهی از هزینه را روی دست صاحب‌ملک گذاشته .
3
از سوی دیگر اگر طراحی مطب به‌صورت اصولی انجام بشه نتیجه‌ی کار استفاده از همه‌ی زوایای محیط هست که تا پیش از بازسازی بلااستفاده به نظر می‌رسیدند؛ بنابراین بازسازی اصولی علاوه بر اینکه ظاهر زیباتری به مطب شما میده ، همه‌ی قسمت‌های محیط را قابل استفاده میکنه..

۳ نکته کلیدی درباره بازسازی مطبوجه تمایز گروه معماران شهرآرا

برخی از نمونه کارها

  • ورودی داروخانه

چند میگیرید بازسازی کنید؟

در جواب این سوال که قطعا سوال مهمی هم هست باید بگیم که:
یک نسخه رو نمیشه برای همه پیچید!
قیمت یه پروژه بازسازی و طراحی مطب به خیلی از موارد مثل،متراژ فضا،متریال،نیاز های کارفرما،نوساز یا فرسوده بودن ملک(اگر فرسوده باشه مواردی مثل: کف،سقف،نورپردازی ،دیوارها و... باید بازسازی شوند!)و.. در نهایت تا طراحی اولیه انجام نشه امکان برآورد دقیق قیمت نیست!میتونید در قدم اول فرم بررسی وضعیت دکوراسیون مطب رو تکمیل کنید و ما میتونیم با بررسی فرم شما یک بازه قیمت رو اعلام کنیم .
فرم بررسی وضعیت دکوراسیون مطب،کلینیک و آزمایشگاه

سوالات احتمالی شما از ما

1یک کلینیک بعد از چند سال نیاز به بازسازی دارد؟

این امر کاملاً بسته به سلیقه‌ی شخصی کارفرما دارد،ولی دکوراسیون داخلی بخصوص در کلینیک‌ها و مراکز درمانی به دلیل رفت‌وآمد زیاد بسیار مهم است.این نکته را هم باید در نظر داشت که تعداد زیادی از پزشکان در دو سال اخیر به سمت مدرن کردن فضای خود پیش رفتند و همین مورد تأثیر بسزایی در افزایش مراجعین داشته است.

2  آیا  منظور از  بازسازی و نوسازی تخریب کلی فضاست؟

بازسازی لزوماً به معنای تخریب کلی نیست بلکه می‌تواند با نوسازی نیز همراه باشد به این معنی که برداشتن یک دیوار در وسط یک سالن یا لابی و قرار دادن یک پنل زیبا که با  کلینیک هارمونی داشته باشد ضمن بازسازی مطب یک نوع زیباسازی نیز انجام‌گرفته است.

3 بهترین معماری داخلی برای فضای مطب و درمانگاه‌ها چگونه است؟

معماری داخلی برای اماکنی که به‌منظور درمان بیماران در نظر گرفته می‌شوند باید احساسی از امنیت را در عین سادگی به ارمغان آورند. معماری داخلی در این‌گونه اماکن باید به شیوه‌ای اجرا شود که احساس شلوغی و سردرگمی را در مراجعین به وجود نیاورد.

4 کدام فضا از کلینیک اولویت بیشتری برای بازسازی دارد؟

اغلب بیماران وقت بیشتری را در کنار منشی و صندوق مطب صرف می‌کنند تا در اتاق پزشک، بنابراین به‌عنوان اولین مکانی ست که بیمار آن را ملاحظه می‌کند و با آن در ارتباط است پس باید در دکوراسیون مطب، به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. هیچ‌کسی دوست ندارد ساعت‌ها در اتاق انتظار بی‌حرکت بنشیند و هیچ فعالیتی نداشته باشد.

5آیا دکوراسیون می‌تواند تأثیر تبلیغاتی و جذابی روی مراجعه‌کنندگان داشته باشد؟

یک طراحی متفاوت توأم با حفظ موارد اصولی و مهم، احساس اطمینان را در مراجعه‌کنندگان بیشتر می‌کند و درنهایت امکان مراجعه بعدی بیشتر خواهد شد.و هم‌چنین مطب شما شناسنامه‌ی شماست زیرا شما در حال ارائه‌ی تخصص خود به مراجعه‌کنندگان هستید پس باید توجه زیادی به چیدمان و دکوراسیون مطب داشته باشید.

Call Now Button
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp