متأسفانه در کشور ما و  در بیشتر مطب‌های پزشکی به چیدمان و طراحی هیچ‌گونه توجهی نمی‌کنند، دکوراسیون داخلی مطب پزشکی برای پزشکان  و افراد در حوزه درمان یک بحث بسیار ناشناخته می‌باشد. درحالی‌که این‌یک علم روز می‌باشد که همواره در حال به‌روزرسانی است. البته اغلب پزشکان به خاطر هزینه‌های زیاد از این موضوع چشم‌پوشی کرده و یک مطب معمولی و ساده را برای خود و مراجعین خود تشکیل می‌دهند که این کار باعث به وجود آمدن استرس برای بیماران و مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

دکوراسیون داخلی مطب پزشکی، یک عنوان و شاید یک دردسر و یا دغدغه جدی برای پزشکان می‌باشد. هرسال صدها تن از پزشکان، در بخش‌های مختلف پزشکی دنبال افرادی می‌گردند که بتوانند دکوراسیون مطب پزشکی را با ایده‌های طراحی خود بسازند و پزشکان را از بابت هزینه‌های زیادی برای این کار برهانند. هدف همه طراحان دکوراسیون مطب پزشکی برای اینکه بتوانند ایده‌های خوبی را ابداع کنند، جلب مشتری و ترویج رفاه و ایجاد یک فضای گرم و مورد اعتماد برای بیماران است.

بازدید پزشک از بیمار اغلب برای بیمار و خود پزشک استرس‌زا می‌باشد.  بخصوص اینکه بیمار حال خوبی هم نداشته باشد . 

با فعال کردن اهرم دکوراسیون داخلی مطب به‌طور صحیح و خوب و طرح دفتری هماهنگ با دکور مربوطه، فضای گرم و عالی و مورد اعتماد برای بیمار ایجاد می‌شود .

که ذهن بیمار را از یادآوری اتاق بهداشت و درمان سرد و بهداشتی پاک می‌کند.

در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی باید متخصص خودش در رابطه با تجهیزات پزشکی ایده و نظر و همچنین کمی اطلاعات داشته باشد یک متخصص عالی و کار بلد در این مورد می‌تواند با طراحی خوب خود با استفاده از چیدمان و زیبایی‌شناسی به بیماران خوش‌آمد بگوید.

یک اتاق انتظار راحت

طراحی خوب دکوراسیون داخلی مطب پزشکی را می‌توان همان ابتدا در اتاق انتظار پیدا کرد . جایگاه اول اتاق انتظار، یک اتاق که به خوبی تزئین شده و مبله شده است، این فضایی است که باید خوشحال، راحت و سرگرم‌کننده باشد تا بیماران بتوانند جهت معاینه صبر کنند، طراحی دکوراسیون مطب پزشکی باید به نحوی باشد که بیماران مضطرب نباشند یا عجله برای زودتر معاینه شدن نداشته باشند و ایجاد اغتشاش نکنند.

اجرا یک موسیقی لطیف و آرامش‌بخش و یک پس‌زمینه بسیار زیباروی دیوارها، نصب صندلی‌های خوب (یا یک مبل رنگی بارنگ‌های شاد ) و یا صندلی‌های زیبا و رنگارنگ در کنار تابلوهای دارای انرژی مثبت و انتخاب خوب و عالی در مورد مجلات و حتی کتاب‌ها برای مطالعه می‌تواند دکوراسیون داخلی مطب پزشکی را یک جلوه خوب بدهد. و این ایده خلاقانه طراح دکوراسیون مطب پزشکی می‌باشد.

مطب 1024x618 1

مطب 1 1024x618 1

یک دفتر شسته‌ورفته

دکوراسیون داخلی مطب پزشکی ممکن است در ذهن تداعی‌گر یک دفتر شسته‌ورفته باشد که از حداقل فضا بیشترین بهره را می‌توان گرفت ، البته این موضوع کاملاً درست و صحیح می‌باشد. برای یک بیمار، یک دفتر روشن، سازمان‌یافته و منظم، یک مربع استوار است که می‌تواند مورد اعتماد قرار گیرد. این مربع همان‌طور که از اسمش پیداست از چهار ضلع نور کافی، سازمان‌یافتگی صحیح، نظم خوب و اعتماد ایجادشده.

در دکوراسیون داخلی مطب پزشکی، یک طراح خوب فقط نیاز به لوازم جانبی دارد که بتواند یک محیط عالی را بسازد. خیلی ساده می‌شود از فایل‌ها، قفسه‌های فایل‌ها، جعبه لوازم‌التحریر و …. برای تزیین استفاده کرد. فراموش نکنید رنگی را انتخاب کنید که جلوه بسیار زیبا برای مطب داشته باشد و انتخاب برخی از اقلام شخصی که دارای نما و رنگ خوب باشند که باعث جذابیت و حس سرزندگی را بدهند در دکوراسیون داخلی مطب پزشکی بسیار مهم می‌باشد.

  ذخیره‌سازی برای مدارک پزشکی

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی مطب پزشکی به میان می‌آید، به‌طور یقین باده‌ها یا صدها پرونده پزشکی که برای ذخیره می‌بایست باشند نیز سرکار خواهید داشت. برای این کار باید فضایی را نیز اختصاص بدهید که هم از چشم مراجعین دور باشد و هم به‌راحتی و سهولت امکان استفاده از این مکان برای منشی‌ها و خود دکتر نیز فراهم گردد. طراحان در این زمینه استفاده از کمدهای دیواری پوشش‌دار را پیشنهاد می‌دهند که این کمدها دارای درب‌های کشویی بازشو باشد. در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی باید این فضا برای بایگانی اختصاص داده شود.

گلدان مداد و خودکار

برای نگهداری لوازم اداری و لوازم‌التحریر کوچک خود یک گلدان مداد رنگی نصب کنید. این مورد در دکوراسیون داخلی مطب پزشکی یک انتخاب عالی و خیلی خوب می‌باشد و یک حس و یک لمس رنگی را برای محیط پزشکی شما اضافه خواهد کرد و توسط تمام بازدیدکنندگان شما قابل‌مشاهده خواهد بود. دیدن این‌گونه جزئیات برای بیماران و مراجعه‌کنندگان یک حس اعتماد را به وجود می‌آورد و فضای محیطی شمارا بسیار عالی و زیبا می‌کند. شما همچنین می‌توانید از رنگ‌های مختلف و شاد برای اقلام و لوازم اداری دیگر خود نیز استفاده کنید. استفاده از یک چراغ مطالعه زیبا نیز به محیط شما جلوه علمی می‌دهد.

گیاهان در دفتر و مطب

همچنین لازم است برای دکوراسیون داخلی مطب پزشکی از گیاهان زنده استفاده کرد. اینکه می‌گوییم لازم است، بحث کاملاً جدی هست، نیاز به بودن گیاه آن‌هم از نوع گیاه زنده نه گیاه مصنوعی و پلاستیکی در طراحی و دکوراسیون مطب پزشکی بسیار مهم می‌باشد. عناصر گیاهی باعث بهبود رفاه در فضاهای محدود می‌شوند، همچنین باعث بازیافت هوا و همچنین محیط بسیار زیبا برای مراجعین می‌کند. بنابراین بودن گیاه سبز زند راه خوبی برای قرار دادن بیماران در آسایش است.

55 1 1024x589 1

امتیاز دهی