تغییر دکوراسیون مطب و طراحی داخلی :

هنگام طراحی داخلی و در نظر گرفتن طرحی جهت تغییردکوراسیون مطب، احتمالاً اولین نکته‌ای که به ذهن شما خطور می‌کند، تمیزی و نظافت مکان است و این‌که چطور موجبات راحتی و آرامش بیماران خود را فراهم کنید تا با خاطره ای خوش مطب را ترک کنند و مراجعات بعدی را نیز به مطب داشته باشند. مشاوره با متخصصین ما در امر دکوراسیون داخلی مطب، می‌تواند شمارا در این مهم یاری دهد. چنانچه مایلید در مورد دکوراسیون مطب، طراحی داخلی و معماری یا بازسازی مطب و موارد مرتبط به این موضوعات بیشتر بدانید تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

 

 

میز منشی یا صندوق مطب:

اغلب بیماران وقت بیشتری را در کنار منشی و صندوق مطب صرف می‌کنند تا در اتاق پزشک، بنابراین به‌عنوان اولین مکانی ست که بیمار آن را ملاحظه می‌کند و با آن در ارتباط است پس باید در دکوراسیون مطب، به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. همواره سعی کنید دکوراسیون مطب در این بخش از دکوراسیون داخلی بسیار قوی و به‌روز برخوردار باشد. به بیماران و مراجعین خود احترام بگذارید: آیا فکر می‌کنید دکوراسیون مطب شما، برای بیمارانتان مناسب است؟ سبک معماری در نظر گرفته‌شده و طراحی داخلی مطب شما، به شخصیت بیمارانتان بها می‌دهد؟ چگونه باید متوجه این مسئله باشید؟

۱ – اگر شما پزشک اطفال هستید، محیطی برای کودکان ایجاد کنید که آنان را سرگرم کند، در معماری و دکوراسیون مطب رنگ‌های بسیار شاد و جذب‌کننده برای کودکان به‌کار ببرید. اگر فضای مطب به شما اجازه می‌دهد، قسمتی از آن را به‌عنوان اتاق بازسازی کنید و آن را منطقه‌ای برای بازی و سرگرمی برای کودکان قرار دهید. به درودیوار نقاشی‌های کودکانه نصب کنید. تلویزیون با برای پخش برنامه‌های کودکانه در اتاق قرار دهید.

۲ – اگر مطب شما پذیرای بیماران سالمند است، از رنگ‌های تسکین‌دهنده و آرام‌بخش استفاده کنید و عکس‌های تاریخی بر درودیوار آویزان کنید تا آن‌ها را سرگرم کند. صندلی‌های راحت برای آن‌ها انتخاب کنید و نوشته‌های مهم که بر روی دیوار نصب‌کرده‌اید با خط درشت در نظر بگیرید که برایشان دشواری در خواندن نداشته باشد. چنانچه این موارد را برای بیمارانتان در نظر نگرفته‌اید، جهت بازسازی به سبک مدرن و علمی در خدمت شما هستیم.

 

 

مکانی مهم در دکوراسیون مطب:

بیماران شما از هر سن و جنسی که باشند، نیاز دارید که در طراحی داخلی بخشِ پذیرش یا طراحی داخلی اتاقِ انتظار و یا اتاقِ پزشک و بالاخره هر قسمتی از دکوراسیون مطب قسمتی را برای نصب مدارک پزشک و دستیارانشان در نظر بگیرید. بیماران یا همراهان بیمار حق‌دارند که نگران باشند و شما وظیفه‌دارید نگرانی آنان را در این رابطه با در نظر گرفتن یک مکان زیبا بارنگی متضاد یا مکملِ رنگِ در نظر گرفته‌شده برای تغییر دکوراسیون مطب جهت جلب‌توجه آنان، این نگرانی را با نصب مدارک مربوطه برطرف کنید.

طراحی داخلی اتاق انتظار:

در تغییر دکوراسیون مطب طراحی داخلی این منطقه از مطب بسیار مهم است. به همین دلیل متخصصین ما در امر دکوراسیون، در پروژه‌های اجرایی، همواره توجه ویژه‌ای به نوع معماری، طراحی داخلی، دکوراسیون بخش‌های مختلف این اتاق‌دارند. در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم تا متوجه دلیل حساسیت ما در پروژه‌های دکوراسیون مطب، نسبت به این سالنِ مهم بشوید.

 

 

 

چیدمان مبلمان بسیار مهم است:

در تغییر دکوراسیون مطب طوری طراحی چیدمان مبلمان را انجام دهید که کل فضای سالن انتظار با مبل و صندلی پر نشود زیرا این کار باعث می‌شود که بیماران رفت‌وآمد ایمنی از لابه‌لای صندلی‌ها نداشته باشند، در ضمن این کار بر سلامت روان بیماران، هنگام انتظار تأثیر منفی دارد. با چیدمان شلوغ، بیماران و همراهان آن‌ها هنگام طی مسافت تا میز منشی، هم خودشان دچار زحمت می‌شوند و هم دیگران را به‌زحمت می‌اندازند و این امر باعث بی‌حوصلگی و عصبانیت هر دو طرف خواهد شد.

صندلی یا مبل راحت انتخاب کنید:

درست است که صندلی‌های انتظار باید بادوام و شیک باشند ولی درعین‌حال باید طوری انتخاب شوند که هنگام تمیز کردن و نظافت، به‌سادگی این کار انجام شود. در ضمن شما باید چند نوع صندلی برای تغییر دکوراسیون  مطب و اتاق در نظر بگیرید زیرا بعضی از بیماران از صندلی‌های دسته‌دار خوششان نمی‌آید و داخل این صندلی‌ها احساس زندانی بودن می‌کنند، بعضی از بیماران هنگامی‌که روی صندلی‌های بدون دسته می‌نشینند، احساس ناامنی می‌کنند و مایل‌اند روی صندلی‌های دسته‌دار بنشینند. صندلی‌های دو یا سه‌نفره برای دکوراسیون مطبِ پزشکِ اطفال برای استفاده کودکان با والدینشان در نظر بگیرید.

 

 

رنگ‌های آرام‌بخش در سالن انتظار:

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که خنثی ولی نرم باشند. سایه‌های نرم سبز، قهوه‌ای یا خاکستری برای اتاق‌های انتظار بسیار عالی به نظر می‌رسند. صندلی‌ها و میز انتظار از تن رنگی ملایمی به‌صورت تن رنگی کم‌رنگ، متوسط و پررنگ برخوردار باشد. تابلوهایی که به دیوار نصب می‌کنید، بنا به نوع پذیرشتان موضوع‌بندی شوند و از رنگ‌های آرام‌بخش برخوردار باشند.

 

 

نور و روشنایی را کامل کنید:

در تغییر دکوراسیون مطب ،نور نرم و روشنایی متوسط می‌تواند موجبات آرامش بیماران و همراهانشان را فراهم نماید. نور زیاد و نور کم، به یک اندازه اعصاب و روان بیماران را به هم می‌ریزد. نور باید آن‌قدر متعادل و یکنواخت پخش شود که چنانچه شخصی بخواهد مطالعه کند یا شخصی بخواهد خواب کوتاهی داشته باشد یا چشمانش را ببندد که آرامش بگیرد، دچار ناراحتی نشود. به یاد داشته باشید هیچ‌گاه در دکوراسیون مطب، فلورسنت استفاده نکنید. هر چه بیشتر به مراجعین خود بها بدهید و موجبات آرامش آنان را فراهم آورید، مُبلِغِ شما خواهند بود.

تکنولوژی و انتظار فعال را در اتاق انتظار به وجود آورید:

هیچ‌کسی دوست ندارد ساعت‌ها در اتاق انتظار بی‌حرکت بنشیند و هیچ فعالیتی نداشته باشد. متخصصین دکوراسیون داخلی ما معمولاً در این مواقع به سفارش‌دهنده پروژه پیشنهاد می‌دهند که وای فای رایگان، اتاق بازی کودک، چند کتاب با موضوعات مختلف به‌خصوص مراقبت‌های ویژه با موضوع بیماری مربوط به تخصص پزشک، نصب پوسترها با موضوعات مختلف بر روی دیوار و … را در نظر بگیرند.