دکوراسیون مدرن داروخانه

امروزه در همه روستاها و شهرها داروخانه وجود دارد و دیزاین و طراحی داروخانه مدرن هدف عالی، متخصصین و طراحان در این زمینه می باشد. فروش دارو تخصص و فرایند دقیقی دارد که می شود گفت تضمین سلامتی یک فرد می باشد .مهمترین نکته در این امر نگاه مشتریان به مکان مورد نظر می باشد که می بایست با دیزان خوب ، نگاه عالی مشتریان را طلب کرد .

یکی از مکان‌های ضروری که برای رفع نیازهای مهم به کار همه افراد جامعه می‌آید، داروخانه است. پس اگر کسی به فکر تأسیس یک داروخانه شیک، مدرن و درعین‌حال کاربردی و پرفروش است، باید تمام نکات مهم را در نظر بگیرد.

رنگ، قفسه بندی داروخانه و چیدمان محصولات سه فاکتور بسیار مهم به‌حساب می‌آیند که در طراحی دکوراسیون داروخانه همیشه مورد سنجش قرار می‌گیرند؛ پس باید همه این موارد مهم را اصلیات در نظر گرفت تا داروخانه ایده آلی راه‌اندازی کرد.

داروخانه باتوجه‌به این‌که مکانی کاملاً بهداشتی است، نسبت به دکوراسیون‌های دیگر باید نکات بیشتری را رعایت کرد.

ما شما را با فرایندهایی که نیاز برای تأسیس یک داروخانه است، آشنا می‌کنیم و گفته می‌شود که چگونه و بر اساس چه طرح‌هایی یک داروخانه مدرن و امروزی باید ساخته شود.

اجرای دکوراسیون داخلی مدرن داروخانه

برای اجرای این کار، ما به متخصصی حرفه‌ای نیاز داریم که با طرح‌ریزی و اجرایی کردن آن، بتواند یک داروخانه‌ای منحصربه‌فرد از هر لحاظ برای ما ارائه کند.

برای اجرای دکوراسیون مدرن داروخانه، باید یک سری ایده و الگو از داروخانه های مدرن کشورهای اروپایی در نظر گرفت. چون درهرصورت این‌گونه کشورها پیشرفته‌تر هستند و با ایده گرفتن از این کشورها می‌توان دکوراسیونی مدرن را طراحی کرد.

انتخاب فضای مناسب و کاربردی، یکی دیگر از مواردی است که باید برای اجرا به آن توجه کرد.

استفاده از رنگ‌های روشن بخصوص سفید همیشه تداعی‌کننده تمیزی و پاکی است و مطمئناً بهترین گزینه رنگ سفید است؛ چون به‌راحتی با دیگر رنگ‌ها نیز قابل ترکیب است.

طراحی دکوراسیون مدرن داروخانه

اگر در نظر دارید دکوراسیون داروخانه‌ای مدرن و حرفه‌ای را طراحی کنید، باید کاربردی بیندیشید تا از همه فضاهایی که مورداستفاده قرار نمی‌گیرند، نهایت استفاده را ببرید و درعین‌حال دکوراسیونی شیک و زیبایی را ارائه دهید.

فضای داروخانه به دلیل اینکه با وظایف گوناگونی همراه است و با یکدیگر هماهنگ هستند، به چیدمان خاصی نیاز دارد.

در طراحی دکوراسیون داروخانه باید به‌راحتی بیشتر و قابلیت دسترسی سریع‌تر برای بیماران و مشتریان و نیز بهبود کارایی و گردشکار، توجه بسیاری شود. ​

قطعاً برای کسب درآمد بالاتر و یا جذب مشتریان بیشتر، بر روی طراحی و دکوراسیون داخلی باید وقت و انرژی بیشتری را صرف کنید.

امروزه داروخانه مدرن با نورپردازی قوی (زیاد)، ویترین‌ها و استندهای کرو (دارای منحنی) طراحی می‌گردند. استفاده از رنگ‌های شارپ را، کیفیت و مقدار نور مورداستفاده در هر قسمت داروخانه شما می‌تواند برای ایجاد تمرکز بیشتر روی یک برند، کارساز باشد.

نورپردازی، یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که باعث می‌شود، تا مشتریان بتوانند محصولات را به‌خوبی بینند و در مورد خرید خود به‌درستی تصمیم بگیرند.

 نکات بسیار زیادی در مورد دکوراسیون داروخانه وجود دارد، اما یکی از اساسی‌ترین آنها، انتخاب رنگ است. استفاده از رنگ سفید برای دکوراسیون داخلی داروخانه رواج بیشتری دارد. این رنگ احساس آرامش و سکوت خاصی را به فضا می‌بخشد.

چوب و ام دی اف برای دکوراسیون داروخانه یکی دیگر از طرح‌هایی است که امروزه در بسیاری از داروخانه ها استفاده می‌شود، چون رنگ و طرح این نوع چوب، فضای داخلی را جذاب‌تر می‌کند.

هزینه دکوراسیون داخلی داروخانه مدرن

شما نیاز به اجاره یا خرید یک محل مناسب، استخدام پرسنل، دکوراسیون، خرید انواع رایانه‌های مخصوص POS و نسخه‌ها دارید و باید برای سفارش دادن داروهای انبار، سرمایه‌گذاری کنید.

هزینه طراحی داروخانه بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌گردد. یکی از این پارامترها، متراژ و نوع موادی است که در اجرای معماری داخلی داروخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. طبیعتاً هرچه متراژ بزرگ‌تر باشد، مواد مصرفی نیز بیشتر می‌شود.

مهمترین اصول در دیزاین داروخانه مدرن

دیزاین داروخانه های مدرن ، می تواند بیانگراین باشد که این داروخانه و کارمندان داروخانه دارای تخصص زیبایی شناختی از محیط و همچنین دارای روحیه زیباشناسی و همچنین احترام به مشتری می باشند.وقتی داروخانه با فضایی زیبا و دسترسی آسان مشتری به کارمندان و همچنین دسترسی آسان کارمندان به داروها و لوازم بهداشتی به شکل عالی و خوب باشد ، یک حس لطیف و اعتماد در مشتری شکل می گیرد و همین حس به بهبود مشتری بسیار کمک می کند.

همه ما انسانها دارای تصویر ذهنی هستیم و می توانیم با دیدن یک تصویر زیبا و یا …  آن تصویر را بصورت آنی در ذهن خود ثبت کنیم، طراحی داروخانه به افراد یک محله یا شهر کمک می کند که در صورتی که نیاز به دارو یا درمان سریع داشته باشند به راحتی و با استفاده از تصویر ذهنی که شخص از داروخانه  دارد به آن دسترسی پیدا کند . این به آن معناست که شخص ممکن است یک یا چند بار داروخانه ای را دیده باشد که دارای دیزاین باشد و همین تصویر در ذهن فرد می ماند و در صورت نیاز به راحتی این تصویر ذهنی را سریع به یاد آورد.

طراحی دیزاین داروخانه مدرن ( دیزاین داخلی)

طراحان و مهندسین برای طراحی دیزاین داروخانه مدرن به این نکته باید توجه کنند که دیزاین داروخانه مدرن به سه صورت دیزاین داخلی و دیزاین بیرونی و در مرحله آخر دیزاین چیدمان داخلی می باشد. به این صورت می توانند با ایده هایی که دارند یک داروخانه سنتی را با استفاده از طرح های عالی به داروخانه مدرن تبدیل کنند.

در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه استفاده از رنگ ها بسیار کاربرد دارد ، استفاده از رنگ های زیبا و عالی می تواند یک فضای تجاری و منحصر به فرد را تشکیل دهد و ایجاد یک فضای بسیار مطمئن و سکوت  دلنشین را ایجاد کند ، و همچنین استفاده از رنگ درست و صحیح می تواند حس بهداشت بیشتری را به مشتریان القا کند ، و این هنر طراحان و مهندسین می باشد که در دیزاین داروخانه  از ایده های رنگی خاص همراه با آرامش استفاده کنند.

در دیزاین داروخانه  نکته مهم تناسب رنگ ها با هم می باشد ، مثلا در داروخانه مدرن هیچ وقت نمی بایست از رنگ های تیره استفاده کرد ، چون این نوع رنگ ها به هیچ عنوان جهت  داروخانه  مناسب نیست.استفاده از رنگ سفید و رنگ های روشن و شاد عمومیت بیشتری دارد .

 دیزاین بیرونی داروخانه

داروخانه را می بایست به نحوی طراحی نمود که جلوه بیرونی بسیار عالی و چشمگیر داشته باشد، این کار کمی دشوار می باشد ولی غیر ممکن نیست ، طراحان و ایده پردازان می توانند جهت دیزان داروخانه و طراحی  داروخانه از طرح های مدرن و یا کلاسیک و یا ادغام این طرح ها استفاده کنند.یک طراح عالی برای داروخانه مدرن از طرح هایی استفاده می کند که مشتری بتواند سریع در ذهن بسپارد ، یعنی به شکلی که این نوع طرح تصویر ذهنی درستی را در افراد تشکیل دهد.

این ویژگی می تواند در  یک تبلیغ خوب باشد و در امر تجارت این مورد یعنی سود ، چون اول اینکه نیاز به تبلیغات برای جلب مشتری نیست و دوم اینکه در داروخانه اگر دیزاین بیرونی و داخلی دارای طراحی عالی و اصولی باشد می تواند نماد یک محله یا حتی یک شهر نیز گردد.

دیزان داروخانه (چیدمان و قفسه بندی)

دیزاین داروخانه و چیدمان و قفسه بندی در طراحی داخلی داروخانه کار بسیار دقیق و مشکلی است  که طراحان و پزشکان دارو ساز می بایست با هم این طراحی را انجام دهند.

انواع مختلفی از طرح های طبقه ای وجود دارد که می توانند در داروخانه ها کاربرد خوبی داشته باشد، شاید شما هم در داروخانه های محل زندگی خود با این طرح ها آشنا باشید و آنها را دیده باشید ولی مهم ترین نکته در دیزان داروخانه این است که هم کارمندان و هم مشتریان به راحتی به داروها و اقلام بهداشتی دسترسی داشته باشند.

یکی از اصولی ترین طرح ها برای داروخانه مدرن طرحی به نام طبقه بولینگ هست که با ردیف هایی با اندازه خاص بصورت موازی قرار داده شده است ، این طرح برای دیزاین داروخانه دارای محاسن زیادی هست که از جمله آن، هزینه کم و ارزان قیمت و همچنین دید کامل مشتری به داروها و  ترکیب و همگونی بسیار زیبا با دیوار ها و فضای داخلی و بیرونی داروخانه حداکثر استفاده از فضای در دسترس و قرار گرفتن کامل کالاها و محصولات و نمایش بهتر آنها در قفسه می باشد.در این طرح امکان تمیز کردن قفسه ا بسیار راحت می باشد و امنیت کامل برای کالاها را نیز در خود دارد .